7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-10

Lars David Ludvigsson

Årsinkomst: Kolla Lars lön anonymt

Personnummer: 19550405- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 71 år

Födelsedag: 5 april 1955

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 10 augusti

Stjärntecken: Väduren

Namnregistrering

Personnamn: Lars David Ludvigsson

Förnamn: Lars David

Tilltalsnamn: Lars

Efternamn: Ludvigsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2015-11-17

Gatuadress: Lilla Marconigatan 7 lgh 1403

Våning & dörr: 4 våningen, dörr 3 från vänster

Postnummer: 421 42

Postort: Västra Frölunda

Församling: Västra Frölunda församling (148022)

Kommun: Göteborg (1480)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Lars

Lars Ludvigsson är en 71 årig man bosatt i Göteborg kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 88 kvm . Där har han bott i sammanlagt 10 år och 235 dagar sedan 17 november 2015. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lars

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Lars Ludvigsson?

Vad tjänar Lars?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Lars
Kreditstatus?

Nyfiken på Lars Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Lilla Marconigatan 7 lgh 1403

Latitud: 57.653758   |   Longitud: 11.914433

Registrerat på adressen


Lilla Marconigatan 7 lgh 1403
421 42 Västra Frölunda

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
MEXIKANSK NAKENHUND,LITEN Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2022-04-23 (4 år) Ägare Ann Ludvigsson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2022-04-23 (4 år) Ann Ludvigsson Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Lars kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Lars hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Lars bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 88 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Bostadsrättsföreningen Norra Cityhuset Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Lars


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

71 år (och 96 dagar)

Födelsedag

05 april (en måndag om 269 dagar)

Födelsedatum

1955-04-05 (en tisdag för 26 029 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 8 år och 269 dagar (en torsdag)

Lars Ludvigsson är en 71 årig man bosatt i Göteborg kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 88 kvm . Där har han bott i sammanlagt 10 år och 235 dagar sedan 17 november 2015. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Lars bostadsområde, på postnummer 421 42, har 1,53 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 396 190 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Lars ingår. Lars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 36.

Lars bor tillsammans med en 70 årig kvinna vid namn Ann Ludvigsson. Hon registrerades på adressen den 8 september 2015, och har bott där totalt 10 år och 305 dagar. De har också en hund i bostaden som Lars inte är ägare till. Han är gift med Ann Ludvigsson .

Vill du fira Lars födelsedag ska du gratulera honom om 269 dagar då han fyller 72 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 31 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 80 år om 8 år och 269 dagar (en torsdag).

Namnet Lars är 'Svensk form av det latinska namnet Laure´ntius ’den lagerkrönte’'.

Lars har 1 bolagsengagemang ( Bostadsrättsföreningen Norra Cityhuset ).

De tre mest eftersökta Lars i Sverige det senaste kvartalet är Lars Leijonborg i Stockholm, Lars Hellman i Sundsvall och Lars Kronér i Torslanda.

Informationen om Lars kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Lars Ludvigsson