7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-13
Åke Lennart Färnlund
Årsinkomst: Kolla Lennarts lön anonymt
Personnummer: 19550809-
Ålder: 70 år
Födelsedag: 9 augusti 1955
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 28 september
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Åke Lennart Färnlund
Förnamn: Åke Lennart
Tilltalsnamn: Lennart
Efternamn: Färnlund
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1985-02-05
Gatuadress: Östigårdsvägen 5
Postnummer: 827 61
Postort: Färila
Distrikt: Färila
Församling: Färila-Kårböle församling (216104)
Kommun: Ljusdal (2161)
Län: Gävleborg (21)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Lennart
Lennart Färnlund är en man på 70 år som bor på Östigårdsvägen 5 i Färila. Lennarts bostad är en villa på 120 kvm . Där har han bott i 41 år och 158 dagar sedan han flyttade in den 5 februari 1985. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lennart
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Östigårdsvägen 5
Registrerat på adressen
827 61 Färila
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Åke Lennart Färnlund (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Åke Lennart Färnlund (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Lennart kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Lennart hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Lennarts bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 120 kvm
Byggår: 1989
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Lennart
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
70 år (och 338 dagar)
Födelsedag
09 augusti (en söndag om 27 dagar)
Födelsedatum
1955-08-09 (en tisdag för 25 906 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 80 år om 9 år och 27 dagar (en torsdag)
Lennart Färnlund är en man på 70 år som bor på Östigårdsvägen 5 i Färila. Lennarts bostad är en villa på 120 kvm . Där har han bott i 41 år och 158 dagar sedan han flyttade in den 5 februari 1985. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Lennarts postnummer, 827 61, är medelinkomsten 360 939 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,68 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lennart och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Ljusdal där Lennart ingår. Lennarts lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 39.
Lennart bor tillsammans med Jill Färnlund. Hon är en 73 årig kvinna som flyttade in den 5 februari 1985 och har bott där totalt 41 år och 158 dagar. Han är gift med Jill Färnlund .
På Lennarts nästa födelsedag fyller han 71 år. Den inträffar om 27 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 9 år och 27 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 77 dagar.
Namnet Lennart är 'Lågtysk form av Leonard'.
Lennart har 1 bolagsengagemang (
Färnlund, Lennart
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lennart i Sverige Lennart Jansson i Djurhamn, Lennart Pettersson i Björklinge och Lennart Jähkel i Stockholm.
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Lennart Färnlund
Var bor Lennart?
Hur gammal är Lennart?
Lennart Färnlund är 70 år gammal och föddes den 9 augusti 1955. Han fyller 71 år den 9 augusti.
Har Lennart några bolagsengagemang?
Lennart har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Färnlund, Lennart . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Lennart några fordon?
Är Lennart gift?
Lennart är gift med Jill Färnlund.
Vilket telefonnummer har Lennart?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Lennart.
Vilket stjärntecken har Lennart?
Lennart har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Lennart folkbokförd?
Lennart Färnlund är folkbokförd i Ljusdal kommun.
Vilket län tillhör Lennart?
Lennart Färnlund tillhör Gävleborg.
Vilken församling tillhör Lennart?
Lennart Färnlund tillhör Färila-Kårböle församling.