7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-05

Per-Erik Olov Elgerd

Årsinkomst: Kolla Eriks lön anonymt

Personnummer: 19560113- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 70 år

Födelsedag: 13 januari 1956

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 18 maj

Stjärntecken: Stenbocken

Namnregistrering

Personnamn: Per-Erik Olov Elgerd

Förnamn: Per-Erik Olov

Tilltalsnamn: Erik

Efternamn: Elgerd

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1993-10-15

Gatuadress: Vävskedsvägen 6

Postnummer: 792 94

Postort: Mora

Distrikt: Mora

Församling: Mora församling (206201)

Kommun: Mora (2062)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Erik

Erik Elgerd är en 70 årig man och bosatt på Vävskedsvägen 6 i Mora. Hans bostad är ett lantbruk på 135 kvm . Han flyttade in på adressen den 15 oktober 1993 och har sammanlagt bott där i 32 år och 263 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Erik

Informationen om Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Erik Elgerd?

Vad tjänar Erik?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Eriks
Kreditstatus?

Nyfiken på Eriks Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Vävskedsvägen 6

Latitud: 61.114566   |   Longitud: 14.183358

Registrerat på adressen


Vävskedsvägen 6
792 94 Mora

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Jerks Timmerhus Status Aktiv
Ansvarig Per-Erik Olov Elgerd (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Per-Erik Olov Elgerd (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
AUSTRALIAN COBBERDOG Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2021-02-22 (5 år) Ägare Elisabet Elgerd Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2021-02-22 (5 år) Elisabet Elgerd Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Erik kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Erik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Eriks bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Lantbruk

Boarea: 135 kvm

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Jerks Timmerhus Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Erik


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

70 år (och 173 dagar)

Födelsedag

13 januari (en onsdag om 192 dagar)

Födelsedatum

1956-01-13 (en fredag för 25 741 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 9 år och 192 dagar (en söndag)

Erik Elgerd är en 70 årig man och bosatt på Vävskedsvägen 6 i Mora. Hans bostad är ett lantbruk på 135 kvm . Han flyttade in på adressen den 15 oktober 1993 och har sammanlagt bott där i 32 år och 263 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Eriks bostadsområde, på postnummer 792 94, är 372 150 kr per år och 2,99 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Eriks ingår. Eriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 48.

Förutom Erik bor också Elisabet Elgerd på adressen. Där har hon bott i 32 år och 263 dagar sedan hon först registrerades där den 15 oktober 1993. På adressen finns också en hund registrerad som Erik inte är ägare till. Erik är gift med Elisabet Elgerd .

Eriks nästa födelsedag är om 192 dagar då han fyller 71 år. Hans namnsdag är om 317 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 80 år om 9 år och 192 dagar (en söndag).

Namnet Erik är 'Nordiskt namn med bet. ’ensam härskare’'.

Erik har 1 bolagsengagemang ( Jerks Timmerhus ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Erik i Sverige Erik Liew i Västervik, Erik Berg Sijmons i Riddarhyttan och Erik Holstmark i Vinninga.

Informationen om Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Erik Elgerd