7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-03

Eva Birgitta Tegnér

Årsinkomst: Kolla Birgittas lön anonymt

Personnummer: 19560203- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 70 år

Födelsedag: 3 februari 1956

Juridiskt kön: Kvinna

Namnsdag: 7 oktober

Stjärntecken: Vattumannen

Namnregistrering

Personnamn: Eva Birgitta Tegnér

Förnamn: Eva Birgitta

Tilltalsnamn: Birgitta

Efternamn: Tegnér

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2005-06-01

Gatuadress: Dröstorp Solgläntan

Postnummer: 610 25

Postort: Vikbolandet

Församling: Jonsbergs församling (058127)

Kommun: Norrköping (0581)

Län: Östergötland (05)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Birgitta

Birgitta Tegnér är en 70 årig kvinna och bosatt på Dröstorp Solgläntan i Vikbolandet. Hennes bostad är en villa på 91 kvm . Hon flyttade in på adressen den 1 juni 2005 och har sammanlagt bott där i 21 år och 32 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Birgitta

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Birgitta Tegnér?

Vad tjänar Birgitta?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Birgittas
Kreditstatus?

Nyfiken på Birgittas Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Dröstorp Solgläntan

Latitud: 58.498940   |   Longitud: 16.876222

Registrerat på adressen


Dröstorp Solgläntan
610 25 Vikbolandet

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Birgitta kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Birgitta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Birgittas bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 91 kvm

Byggår: 1978

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Birgitta har inga bolagsengagemang


Mer om Birgitta


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

70 år (och 150 dagar)

Födelsedag

03 februari (en onsdag om 215 dagar)

Födelsedatum

1956-02-03 (en fredag för 25 718 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 9 år och 215 dagar (en söndag)

Birgitta Tegnér är en 70 årig kvinna och bosatt på Dröstorp Solgläntan i Vikbolandet. Hennes bostad är en villa på 91 kvm . Hon flyttade in på adressen den 1 juni 2005 och har sammanlagt bott där i 21 år och 32 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Birgittas bostadsområde, på postnummer 610 25, är 393 010 kr per år och 2,34 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Norrköping där Birgittas ingår. Birgittas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 257.

Förutom Birgitta bor också Nils Jonny Tegnér på adressen. Där har han bott i 21 år och 32 dagar sedan han först registrerades där den 1 juni 2005. Birgitta är gift med Nils Jonny Tegnér .

Birgittas nästa födelsedag är om 215 dagar då hon fyller 71 år. Hennes namnsdag är om 96 dagar och hennes nästa jubileum är när hon fyller 80 år om 9 år och 215 dagar (en söndag).

Namnet Birgitta är 'Nordisk ombildning av ett keltiskt namn med bet. ’den höga’'.

Birgitta har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Birgitta i Sverige Birgitta Selstig Nilsson i Oxelösund, Birgitta Falk Ulfbåge i Ljusterö och Birgitta Söndergaard i Stockholm.

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Birgitta Tegnér