7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-24

Birgitta Marie Winghav

Årsinkomst: Kolla Birgittas lön anonymt

Personnummer: 19560514- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 70 år

Födelsedag: 14 maj 1956

Juridiskt kön: Kvinna

Namnsdag: 7 oktober

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Birgitta Marie Winghav

Förnamn: Birgitta Marie

Tilltalsnamn: Birgitta

Efternamn: Winghav

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2013-12-01

Gatuadress: Skogslyckevägen 22

Postnummer: 472 31

Postort: Svanesund

Församling: Långelanda församling (142104)

Kommun: Orust (1421)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Birgitta

Birgitta Winghav är en 70 årig kvinna och bosatt på Skogslyckevägen 22 i Svanesund. Hennes bostad är en villa på 120 kvm . Hon flyttade in på adressen den 1 december 2013 och har sammanlagt bott där i 12 år och 205 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Birgitta

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Birgitta Winghav?

Vad tjänar Birgitta?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Birgittas
Kreditstatus?

Nyfiken på Birgittas Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Skogslyckevägen 22

Latitud: 58.135679   |   Longitud: 11.828825

Registrerat på adressen


Skogslyckevägen 22
472 31 Svanesund

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Winghus AB Status Aktiv
Ansvarig Åke Olof Winghav (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Åke Olof Winghav (Styrelseledamot) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
PUDEL,STOR Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2022-03-29 (4 år) Ägare Birgitta Winghav Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2022-03-29 (4 år) Birgitta Winghav Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Birgitta kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Birgitta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Birgittas bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 120 kvm

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Winghus AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,2 Vinst (MSEK) −0
Aktiebolag Aktiv
Styrelsesuppleant 0 2024 0,2 −0

Mer om Birgitta


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

70 år (och 41 dagar)

Födelsedag

14 maj (en fredag om 324 dagar)

Födelsedatum

1956-05-14 (en måndag för 25 608 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 80 år om 9 år och 325 dagar (en onsdag)

Birgitta Winghav är en 70 årig kvinna och bosatt på Skogslyckevägen 22 i Svanesund. Hennes bostad är en villa på 120 kvm . Hon flyttade in på adressen den 1 december 2013 och har sammanlagt bott där i 12 år och 205 dagar. Hon har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Birgittas bostadsområde, på postnummer 472 31, är 429 675 kr per år och 3,37 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Orust där Birgittas ingår. Birgittas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 14.

Förutom Birgitta bor också Åke Winghav på adressen. Där har han bott i 12 år och 205 dagar sedan han först registrerades där den 1 december 2013. På adressen finns också en hund registrerad som Birgitta är ägare till. Birgitta är gift med Åke Winghav .

Birgittas nästa födelsedag är om 324 dagar då hon fyller 71 år. Hennes namnsdag är om 105 dagar och hennes nästa jubileum är när hon fyller 80 år om 9 år och 325 dagar (en onsdag).

Namnet Birgitta är 'Nordisk ombildning av ett keltiskt namn med bet. ’den höga’'.

Birgitta har 1 bolagsengagemang ( Winghus AB ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Birgitta i Sverige Birgitta Selstig Nilsson i Oxelösund, Birgitta Falk Ulfbåge i Ljusterö och Birgitta Söndergaard i Stockholm.

Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Birgitta Winghav