7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-04
Kent Gunnar Eriksson
Årsinkomst: Kolla Kents lön anonymt
Personnummer: 19560831-
Ålder: 69 år
Födelsedag: 31 augusti 1956
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 22 mars
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Kent Gunnar Eriksson
Förnamn: Kent Gunnar
Tilltalsnamn: Kent
Efternamn: Eriksson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2003-12-17
Gatuadress: Skolvägen 11
Postnummer: 792 32
Postort: Mora
Församling: Mora församling (206201)
Kommun: Mora (2062)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
C/O-adress:
Gatuadress: Badstugatan 9
Postadress: 79232 Mora
Mer om Kent
Kent Eriksson är 69 år och bosatt på Skolvägen 11 i Mora. Han bor i en villa på 87 kvm . Där har han bott i 22 år och 199 dagar sedan han flyttade in den 17 december 2003. Han har en särskild adress registrerad på Badstugatan 9 i Mora. Läs mer om Kent
Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Skolvägen 11
Registrerat på adressen
792 32 Mora
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Anna Lena Margareta Adolfsson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Anna Lena Margareta Adolfsson (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Kent kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Kent hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Kents bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 87 kvm
Byggår: 1954
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Kent
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
69 år (och 307 dagar)
Födelsedag
31 augusti (en måndag om 58 dagar)
Födelsedatum
1956-08-31 (en fredag för 25 509 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 58 dagar (en måndag)
Kent Eriksson är 69 år och bosatt på Skolvägen 11 i Mora. Han bor i en villa på 87 kvm . Där har han bott i 22 år och 199 dagar sedan han flyttade in den 17 december 2003. Han har en särskild adress registrerad på Badstugatan 9 i Mora.
I området som han bor just nu, på postnummer 792 32, är medelinkomsten 367 715 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,82 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Kent ingår. Kents lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 16.
Kent bor tillsammans med Lena Adolfsson. Hon har bott på Skolvägen 11 i totalt 22 år och 215 dagar sedan hon först registrerades på adressen den 1 december 2003. Han är inte gift.
Kent fyller 70 år om 58 dagar och har namnsdag om 261 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 70 år om 58 dagar (en måndag).
Namnet Kent är 'Kortform av Kennet'.
Kent har 1 bolagsengagemang (
K G Elektronik
).
Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kent i Sverige Kent Bergvall Haug i Uppsala, Kent Grimm i Sundbyberg och Kent Kihl i Svanesund.
Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Kent Eriksson
Var bor Kent?
Hur gammal är Kent?
Kent Eriksson är 69 år gammal och föddes den 31 augusti 1956. Han fyller 70 år den 31 augusti.
Har Kent några bolagsengagemang?
Kent har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat K G Elektronik . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Kent några fordon?
Är Kent gift?
Kent är inte gift.
Vilket telefonnummer har Kent?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Kent.
Vilket stjärntecken har Kent?
Kent har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Kent folkbokförd?
Kent Eriksson är folkbokförd i Mora kommun.
Vilket län tillhör Kent?
Kent Eriksson tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Kent?
Kent Eriksson tillhör Mora församling.