7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-23
Ingemar Roger Taberman
Årsinkomst: Kolla Rogers lön anonymt
Personnummer: 19560905-
Ålder: 69 år
Födelsedag: 5 september 1956
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 2 juni
Stjärntecken: Jungfrun
Namnregistrering
Personnamn: Ingemar Roger Taberman
Förnamn: Ingemar Roger
Tilltalsnamn: Roger
Efternamn: Taberman
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1985-01-16
Gatuadress: Lötgatan 217
Postnummer: 586 65
Postort: Linköping
Distrikt: Kärna
Församling: Kärna församling (058005)
Kommun: Linköping (0580)
Län: Östergötland (05)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roger
Roger Taberman är en 69 årig man bosatt i Linköping kommun. Han bor i en lägenhet på 81 kvm . Där har han bott i sammanlagt 41 år och 158 dagar sedan 16 januari 1985. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Roger
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lötgatan 217
Registrerat på adressen
586 65 Linköping
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Roger kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Roger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rogers bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Boarea: 81 kvm
Bolagsengagemang | 0 st
Roger har inga bolagsengagemang
Mer om Roger
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
69 år (och 291 dagar)
Födelsedag
05 september (en lördag om 74 dagar)
Födelsedatum
1956-09-05 (en onsdag för 25 493 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 74 dagar (en lördag)
Roger Taberman är en 69 årig man bosatt i Linköping kommun. Han bor i en lägenhet på 81 kvm . Där har han bott i sammanlagt 41 år och 158 dagar sedan 16 januari 1985. Han har inte någon särskild adress registrerad.
I Rogers bostadsområde, på postnummer 586 65, har 1,02 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 419 305 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Linköping där Rogers ingår. Rogers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 266.
Roger bor tillsammans med en 63 årig kvinna vid namn Ann Karlsson. Hon registrerades på adressen den 16 januari 1985, och har bott där totalt 41 år och 158 dagar. Han är gift med Ann Karlsson .
Vill du fira Rogers födelsedag ska du gratulera honom om 74 dagar då han fyller 70 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 344 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 74 dagar (en lördag).
Namnet Roger är 'Engelskt namn, motsvarande ett nordiskt namn sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’spjut’'.
Roger har inga bolagsengagemang.
De tre mest eftersökta Roger i Sverige det senaste kvartalet är Roger Nordin Elgh i Värmdö, Roger Wilson i Stockholm och Roger Ljung i Malmö.
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Roger Taberman
Var bor Roger?
Hur gammal är Roger?
Roger Taberman är 69 år gammal och föddes den 5 september 1956. Han fyller 70 år den 5 september.
Har Roger några bolagsengagemang?
Roger har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Roger några fordon?
Är Roger gift?
Roger är gift med Ann Karlsson.
Vilket telefonnummer har Roger?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Roger.
Vilket stjärntecken har Roger?
Roger har stjärntecknet Jungfrun.
I vilken kommun är Roger folkbokförd?
Roger Taberman är folkbokförd i Linköping kommun.
Vilket län tillhör Roger?
Roger Taberman tillhör Östergötland.
Vilken församling tillhör Roger?
Roger Taberman tillhör Kärna församling.