7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-03
Anna Birgitta Hermansson
Årsinkomst: Kolla Birgittas lön anonymt
Personnummer: 19570510-
Ålder: 69 år
Födelsedag: 10 maj 1957
Juridiskt kön: Kvinna
Namnsdag: 7 oktober
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Anna Birgitta Hermansson
Förnamn: Anna Birgitta
Tilltalsnamn: Birgitta
Efternamn: Hermansson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2011-05-30
Gatuadress: Liljanstorpsvägen 11
Postnummer: 722 46
Postort: Västerås
Församling: Önsta församling (198023)
Kommun: Västerås (1980)
Län: Västmanland (19)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Birgitta
Birgitta Hermansson är en kvinna på 69 år som bor på Liljanstorpsvägen 11 i Västerås. Birgittas bostad är en villa på 108 kvm . Där har hon bott i 15 år och 34 dagar sedan hon flyttade in den 30 maj 2011. Hon har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Birgitta
Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Liljanstorpsvägen 11
Registrerat på adressen
722 46 Västerås
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Leif Roland Christer Hermansson (VD) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Leif Roland Christer Hermansson (VD) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Birgitta kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Birgitta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Birgittas bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 108 kvm
Byggår: 1986
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2024 |
Mer om Birgitta
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
69 år (och 54 dagar)
Födelsedag
10 maj (en måndag om 311 dagar)
Födelsedatum
1957-05-10 (en fredag för 25 256 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 311 dagar (en måndag)
Birgitta Hermansson är en kvinna på 69 år som bor på Liljanstorpsvägen 11 i Västerås. Birgittas bostad är en villa på 108 kvm . Där har hon bott i 15 år och 34 dagar sedan hon flyttade in den 30 maj 2011. Hon har inte någon särskild adress registrerad.
På Birgittas postnummer, 722 46, är medelinkomsten 424 158 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 0,95 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Birgitta och hennes grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Västerås där Birgitta ingår. Birgittas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 116.
Birgitta bor tillsammans med Christer Hermansson. Han är en 69 årig man som flyttade in den 30 maj 2011 och har bott där totalt 15 år och 34 dagar. Hon är gift med Christer Hermansson .
På Birgittas nästa födelsedag fyller hon 70 år. Den inträffar om 311 dagar. Hennes nästa jubileum är när hon fyller 70 år om 311 dagar (en måndag), och vill du gratulera henne på hennes namnsdag infaller den om 96 dagar.
Namnet Birgitta är 'Nordisk ombildning av ett keltiskt namn med bet. ’den höga’'.
Birgitta har 1 bolagsengagemang (
NEATOR Management AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Birgitta i Sverige Birgitta Selstig Nilsson i Oxelösund, Birgitta Falk Ulfbåge i Ljusterö och Birgitta Söndergaard i Stockholm.
Informationen om Birgitta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Birgitta Hermansson
Var bor Birgitta?
Hur gammal är Birgitta?
Birgitta Hermansson är 69 år gammal och föddes den 10 maj 1957. Hon fyller 70 år den 10 maj.
Har Birgitta några bolagsengagemang?
Birgitta har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat NEATOR Management AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Birgitta några fordon?
Är Birgitta gift?
Birgitta är gift med Christer Hermansson.
Vilket telefonnummer har Birgitta?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Birgitta.
Vilket stjärntecken har Birgitta?
Birgitta har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Birgitta folkbokförd?
Birgitta Hermansson är folkbokförd i Västerås kommun.
Vilket län tillhör Birgitta?
Birgitta Hermansson tillhör Västmanland.
Vilken församling tillhör Birgitta?
Birgitta Hermansson tillhör Önsta församling.