7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-18

Leif Åke Olivelöf

Årsinkomst: Kolla Leif Åkes lön anonymt

Personnummer: 19570523- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 69 år

Födelsedag: 23 maj 1957

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 30 juni

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Leif Åke Olivelöf

Förnamn: Leif Åke

Tilltalsnamn: Finns ej registrerat

Efternamn: Olivelöf

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2013-05-02

Gatuadress: Lockeby 437

Postnummer: 871 93

Postort: Härnösand

Distrikt: Säbrå

Församling: Säbrå församling (228006)

Kommun: Härnösand (2280)

Län: Västernorrland (22)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om

Leif Åke Olivelöf är en 69 årig man och bosatt på Lockeby 437 i Härnösand. Hans bostad är en villa på 57 kvm . Han flyttade in på adressen den 2 maj 2013 och har sammanlagt bott där i 13 år och 77 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om

Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Leif Åke Olivelöf?

Vad tjänar Leif Åke?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Leif Åkes
Kreditstatus?

Nyfiken på Leif Åkes Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Lockeby 437

Latitud: 62.632640   |   Longitud: 17.759050

Registrerat på adressen


Lockeby 437
871 93 Härnösand

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Leif Åke kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Leif Åke hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Leif Åkes bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 57 kvm

Byggår: 1974

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Leif Åke har inga bolagsengagemang


Mer om Leif Åke


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

69 år (och 56 dagar)

Födelsedag

23 maj (en söndag om 309 dagar)

Födelsedatum

1957-05-23 (en torsdag för 25 258 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 309 dagar (en söndag)

Leif Åke Olivelöf är en 69 årig man och bosatt på Lockeby 437 i Härnösand. Hans bostad är en villa på 57 kvm . Han flyttade in på adressen den 2 maj 2013 och har sammanlagt bott där i 13 år och 77 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Leif Åkes bostadsområde, på postnummer 871 93, är 368 180 kr per år och 5,08 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Härnösand där Leif Åkes ingår. Leif Åkes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 57.

Förutom Leif Åke bor också Ann Jansson Olivelöf på adressen. Där har hon bott i 13 år och 77 dagar sedan hon först registrerades där den 2 maj 2013. Leif Åke är gift med Ann Jansson Olivelöf .

Leif Åkes nästa födelsedag är om 309 dagar då han fyller 70 år. Hans namnsdag är om 347 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 309 dagar (en söndag).

Namnet Leif är 'Nordiskt namn, kortform av namn på -leifr ’arvinge’ (se Torleif)'.

Leif Åke har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Leif Åke i Sverige Leif Torén i Anderstorp, Åke Källberg i Vellinge och Åke Ljungberg i Upplands Väsby.

Informationen om Leif Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Leif Åke Olivelöf