7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-22
Jan Christer Adolfsson
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19570620-
Ålder: 69 år
Födelsedag: 20 juni 1957
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Tvillingarna
Namnregistrering
Personnamn: Jan Christer Adolfsson
Förnamn: Jan Christer
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Adolfsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1986-04-07
Gatuadress: Fredriksbergsvägen 39
Postnummer: 549 62
Postort: Skövde
Distrikt: Ryd
Församling: Skövde församling (149601)
Kommun: Skövde (1496)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Adolfsson är en man på 69 år som bor på Fredriksbergsvägen 39 i Skövde. Jans bostad är ett kedjehus på 107 kvm . Där har han bott i 40 år och 76 dagar sedan han flyttade in den 7 april 1986. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Fredriksbergsvägen 39
Registrerat på adressen
549 62 Skövde
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Kedjehus
Boarea: 107 kvm
Byggår: 1974
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0,4 Vinst (MSEK) −0,3 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2025 | 0,4 | −0,3 |
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
69 år (och 2 dagar)
Födelsedag
20 juni (en söndag om 363 dagar)
Födelsedatum
1957-06-20 (en torsdag för 25 204 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 363 dagar (en söndag)
Jan Adolfsson är en man på 69 år som bor på Fredriksbergsvägen 39 i Skövde. Jans bostad är ett kedjehus på 107 kvm . Där har han bott i 40 år och 76 dagar sedan han flyttade in den 7 april 1986. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Jans postnummer, 549 62, är medelinkomsten 344 707 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,94 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Jan och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Skövde där Jan ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 107.
Jan bor tillsammans med Ann-Louise Adolfsson. Hon är en 66 årig kvinna som flyttade in den 7 april 1986 och har bott där totalt 40 år och 76 dagar. Han är gift med Ann-Louise Adolfsson .
På Jans nästa födelsedag fyller han 70 år. Den inträffar om 363 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 363 dagar (en söndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 203 dagar.
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har 1 bolagsengagemang (
Hjo Padel AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Adolfsson
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Adolfsson är 69 år gammal och föddes den 20 juni 1957. Han fyller 70 år den 20 juni.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Hjo Padel AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är gift med Ann-Louise Adolfsson.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Tvillingarna.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Adolfsson är folkbokförd i Skövde kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Adolfsson tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Adolfsson tillhör Skövde församling.