7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-01

Bengt Roland Andersson

Årsinkomst: Kolla Rolands lön anonymt

Personnummer: 19571027- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 68 år

Födelsedag: 27 oktober 1957

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 9 augusti

Stjärntecken: Skorpionen

Namnregistrering

Personnamn: Bengt Roland Andersson

Förnamn: Bengt Roland

Tilltalsnamn: Roland

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1989-09-12

Gatuadress: Porslinsgatan 8

Postnummer: 253 73

Postort: Gantofta

Församling: Kvistofta församling (128316)

Kommun: Helsingborg (1283)

Län: Skåne (12)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Roland

Roland Andersson är 68 år gammal och bor på Porslinsgatan 8 i Gantofta. Hans bostad är en villa på 170 kvm . Där har han bott i 36 år och 292 dagar sedan han flyttade in den 12 september 1989. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Roland

Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Roland Andersson?

Vad tjänar Roland?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Rolands
Kreditstatus?

Nyfiken på Rolands Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Porslinsgatan 8

Latitud: 55.989908   |   Longitud: 12.802758

Registrerat på adressen


Porslinsgatan 8
253 73 Gantofta

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Roland kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Roland hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Rolands bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 170 kvm

Byggår: 1996

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Roland har inga bolagsengagemang


Mer om Roland


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

68 år (och 247 dagar)

Födelsedag

27 oktober (en tisdag om 118 dagar)

Födelsedatum

1957-10-27 (en söndag för 25 084 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 1 år och 118 dagar (en onsdag)

Roland Andersson är 68 år gammal och bor på Porslinsgatan 8 i Gantofta. Hans bostad är en villa på 170 kvm . Där har han bott i 36 år och 292 dagar sedan han flyttade in den 12 september 1989. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 253 73, som är Rolands bostadsområde, är medelinkomsten 415 304 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,88 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Helsingborg där Rolands ingår. Rolands lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 137.

Roland delar bostaden med Annika Broman Andersson, en 64 årig kvinna. Hon flyttade in den 28 oktober 2002 och har bott där totalt 23 år och 246 dagar. Roland är gift med Annika Broman Andersson .

Roland har namnsdag om 39 dagar och nästa födelsedag inträffar om 118 dagar då han fyller 69 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 1 år och 118 dagar (en onsdag).

Namnet Roland är 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’land’'.

Roland har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roland i Sverige Roland Jensen i Örebro, Roland Nilsson i Göteborg och Roland Jansson i Björklinge.

Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Roland Andersson