7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-26
Bo Georg Hermansson
Årsinkomst: Kolla Georgs lön anonymt
Personnummer: 19571127-
Ålder: 68 år
Födelsedag: 27 november 1957
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 23 april
Stjärntecken: Skytten
Namnregistrering
Personnamn: Bo Georg Hermansson
Förnamn: Bo Georg
Tilltalsnamn: Georg
Efternamn: Hermansson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1991-12-09
Gatuadress: Gamla Björlandavägen 139 C
Postnummer: 417 16
Postort: Göteborg
Distrikt: Lundby
Församling: Lundby församling (148017)
Kommun: Göteborg (1480)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Georg
Georg Hermansson är 68 år gammal och bor på Gamla Björlandavägen 139 C i Göteborg. Hans bostad är ett radhus på 116 kvm . Där har han bott i 34 år och 199 dagar sedan han flyttade in den 9 december 1991. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Georg
Informationen om Georg kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Gamla Björlandavägen 139 C
Registrerat på adressen
417 16 Göteborg
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2021-06-27 (4 år) Ägare Maria Kristina Hermansson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2021-06-27 (4 år) | Maria Kristina Hermansson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Georg kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Georg hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Georgs bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Tomträtt
Bostadstyp: Radhus
Boarea: 116 kvm
Byggår: 1963
Bolagsengagemang | 0 st
Georg har inga bolagsengagemang
Mer om Georg
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
68 år (och 211 dagar)
Födelsedag
27 november (en fredag om 154 dagar)
Födelsedatum
1957-11-27 (en onsdag för 25 048 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 1 år och 154 dagar (en lördag)
Georg Hermansson är 68 år gammal och bor på Gamla Björlandavägen 139 C i Göteborg. Hans bostad är ett radhus på 116 kvm . Där har han bott i 34 år och 199 dagar sedan han flyttade in den 9 december 1991. Han har ingen särskild adress registrerad.
På postnummer 417 16, som är Georgs bostadsområde, är medelinkomsten 349 711 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 6,90 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Georgs ingår. Georgs lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 42.
Georg delar bostaden med Maria Kristina Hermansson, en 67 årig kvinna. Hon flyttade in den 29 september 1964 och har bott där totalt 61 år och 270 dagar. På adressen finns också en hund registrerad som Georg inte är ägare till. Georg är gift med Maria Kristina Hermansson .
Georg har namnsdag om 301 dagar och nästa födelsedag inträffar om 154 dagar då han fyller 69 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 1 år och 154 dagar (en lördag).
Namnet Georg är 'Latinskt namn (Geo´rgius), urspr. ett grekiskt namn med bet. ’jordbrukare’'.
Georg har inga bolagsengagemang.
Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Georg i Sverige Georg Sjödal i Skövde, Georg Svensson i Karlskrona och Georg Johnsson i Gamleby.
Informationen om Georg kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Georg Hermansson
Var bor Georg?
Hur gammal är Georg?
Georg Hermansson är 68 år gammal och föddes den 27 november 1957. Han fyller 69 år den 27 november.
Har Georg några bolagsengagemang?
Georg har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Georg några fordon?
Är Georg gift?
Georg är gift med Maria Kristina Hermansson.
Vilket telefonnummer har Georg?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Georg.
Vilket stjärntecken har Georg?
Georg har stjärntecknet Skytten.
I vilken kommun är Georg folkbokförd?
Georg Hermansson är folkbokförd i Göteborg kommun.
Vilket län tillhör Georg?
Georg Hermansson tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Georg?
Georg Hermansson tillhör Lundby församling.