7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-15

Harald Erik Melcher

Årsinkomst: Kolla Haralds lön anonymt

Personnummer: 19571129- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 68 år

Födelsedag: 29 november 1957

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 1 april

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Harald Erik Melcher

Förnamn: Harald Erik

Tilltalsnamn: Harald

Efternamn: Melcher

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Gatuadress: Dalvägen 45

Postnummer: 141 71

Postort: Segeltorp

Församling: S:t Mikaels församling (012603)

Kommun: Huddinge (0126)

Län: Stockholm (01)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Harald

Harald Melcher är en man på 68 år som bor på Dalvägen 45 i Segeltorp. Haralds bostad är ett radhus på 126 kvm . Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Harald

Informationen om Harald kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Harald Melcher?

Vad tjänar Harald?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Haralds
Kreditstatus?

Nyfiken på Haralds Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Dalvägen 45

Latitud: 59.279928   |   Longitud: 17.951566

Registrerat på adressen


Dalvägen 45
141 71 Segeltorp

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Harald kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Harald hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Haralds bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Radhus

Boarea: 126 kvm

Byggår: 1965

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Harald har inga bolagsengagemang


Mer om Harald


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

68 år (och 228 dagar)

Födelsedag

29 november (en söndag om 137 dagar)

Födelsedatum

1957-11-29 (en fredag för 25 065 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 1 år och 137 dagar (en måndag)

Harald Melcher är en man på 68 år som bor på Dalvägen 45 i Segeltorp. Haralds bostad är ett radhus på 126 kvm . Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Haralds postnummer, 141 71, är medelinkomsten 513 406 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,82 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Harald och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Huddinge där Harald ingår. Haralds lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 152.

Harald bor tillsammans med Margaretha Melcher. Hon är en 78 årig kvinna. Han är gift med Margaretha Melcher .

På Haralds nästa födelsedag fyller han 69 år. Den inträffar om 137 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 1 år och 137 dagar (en måndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 260 dagar.

Namnet Harald är 'Nordiskt (germanskt) namn, sammansatt av ord med bet. ’(krigs)här’ och ’härskare’'.

Harald har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Harald i Sverige Harald Treutiger i Göteborg, Harald Holstmark i Vinninga och Harald Roos i Helsingborg.

Informationen om Harald kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Harald Melcher