7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-04
Steve Sem-Sandberg
Årsinkomst: Kolla Steves lön anonymt
Personnummer: 19580816-
Ålder: 67 år
Födelsedag: 16 augusti 1958
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 26 december
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Steve Sem-Sandberg
Förnamn: Steve
Tilltalsnamn: Finns ej registrerat
Efternamn: Sem-Sandberg
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2023-03-01
Gatuadress: Mariatorget 1 A lgh 1601
Våning & dörr: 6 våningen, dörr 1 från vänster
Postnummer: 118 48
Postort: Stockholm
Distrikt: Stockholms Maria Magdalena
Församling: Maria Magdalena församling (018013)
Kommun: Stockholm (0180)
Län: Stockholm (01)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om
Steve Sem-Sandberg är en 67 årig man bosatt i Stockholm kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 121 kvm . Där har han bott i sammanlagt 3 år och 125 dagar sedan 1 mars 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om
Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Mariatorget 1 A lgh 1601
Registrerat på adressen
118 48 Stockholm
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Steve kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Steve hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Steves bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Hyresrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 3
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 121 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1929
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0,4 Vinst (MSEK) 0,2 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2025 | 0,4 | 0,2 |
Mer om Steve
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
67 år (och 322 dagar)
Födelsedag
16 augusti (en söndag om 43 dagar)
Födelsedatum
1958-08-16 (en lördag för 24 794 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 2 år och 43 dagar (en onsdag)
Steve Sem-Sandberg är en 67 årig man bosatt i Stockholm kommun. Han bor i en lägenhet med 3 rum på 121 kvm . Där har han bott i sammanlagt 3 år och 125 dagar sedan 1 mars 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad.
I Steves bostadsområde, på postnummer 118 48, har 4,46 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 659 174 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Stockholm där Steves ingår. Steves lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 254.
Steve bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.
Vill du fira Steves födelsedag ska du gratulera honom om 43 dagar då han fyller 68 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 175 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 2 år och 43 dagar (en onsdag).
Steve har 1 bolagsengagemang (
Steve Sem-Sandberg AB
).
De tre mest eftersökta Steve i Sverige det senaste kvartalet är Steve Wentzel i Harbo, Steve Hansen i Köpingebro och Steve Rahimi i Hägersten.
Informationen om Steve kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Steve Sem-Sandberg
Var bor Steve?
Hur gammal är Steve?
Steve Sem-Sandberg är 67 år gammal och föddes den 16 augusti 1958. Han fyller 68 år den 16 augusti.
Har Steve några bolagsengagemang?
Steve har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Steve Sem-Sandberg AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Steve några fordon?
Är Steve gift?
Steve är inte gift.
Vilket telefonnummer har Steve?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Steve.
Vilket stjärntecken har Steve?
Steve har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Steve folkbokförd?
Steve Sem-Sandberg är folkbokförd i Stockholm kommun.
Vilket län tillhör Steve?
Steve Sem-Sandberg tillhör Stockholm.
Vilken församling tillhör Steve?
Steve Sem-Sandberg tillhör Maria Magdalena församling.