7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-03

Björn Olof Åkesson

Årsinkomst: Kolla Björns lön anonymt

Personnummer: 19581025- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 67 år

Födelsedag: 25 oktober 1958

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 18 juni

Stjärntecken: Skorpionen

Namnregistrering

Personnamn: Björn Olof Åkesson

Förnamn: Björn Olof

Tilltalsnamn: Björn

Efternamn: Åkesson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1958-10-25

Gatuadress: Rensbo 140

Postnummer: 776 92

Postort: Hedemora

Församling: Hedemora, Husby och Garpenbergs församling (208301)

Kommun: Hedemora (2083)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Björn

Björn Åkesson är en 67 årig man bosatt i Hedemora kommun. Han bor i en villa på 112 kvm . Där har han bott i sammanlagt 67 år och 251 dagar sedan 25 oktober 1958. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Björn

Informationen om Björn kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Björn Åkesson?

Vad tjänar Björn?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Björns
Kreditstatus?

Nyfiken på Björns Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Rensbo 140

Latitud: 60.251650   |   Longitud: 16.055657

Registrerat på adressen


Rensbo 140
776 92 Hedemora

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Björn kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Björn hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Björns bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 112 kvm

Byggår: 1986

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Björn har inga bolagsengagemang


Mer om Björn


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

67 år (och 251 dagar)

Födelsedag

25 oktober (en söndag om 114 dagar)

Födelsedatum

1958-10-25 (en lördag för 24 723 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 2 år och 114 dagar (en onsdag)

Björn Åkesson är en 67 årig man bosatt i Hedemora kommun. Han bor i en villa på 112 kvm . Där har han bott i sammanlagt 67 år och 251 dagar sedan 25 oktober 1958. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Björns bostadsområde, på postnummer 776 92, har 6,15 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 374 357 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Hedemora där Björns ingår. Björns lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 38.

Björn bor tillsammans med en 63 årig kvinna vid namn Janet Jägers. Hon registrerades på adressen den 31 augusti 2005, och har bott där totalt 20 år och 306 dagar. Han är inte gift.

Vill du fira Björns födelsedag ska du gratulera honom om 114 dagar då han fyller 68 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 350 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 2 år och 114 dagar (en onsdag).

Namnet Björn är 'Nordiskt namn, samma ord som substantivet björn'.

Björn har inga bolagsengagemang.

De tre mest eftersökta Björn i Sverige det senaste kvartalet är Björn Skifs i Österhaninge, Björn Borg i Stockholm och Björn Jansson i Sandviken.

Informationen om Björn kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Björn Åkesson