7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-27
Lennart Gunnar Sundh
Årsinkomst: Kolla Lennarts lön anonymt
Personnummer: 19581219-
Ålder: 67 år
Födelsedag: 19 december 1958
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 28 september
Stjärntecken: Skytten
Namnregistrering
Personnamn: Lennart Gunnar Sundh
Förnamn: Lennart Gunnar
Tilltalsnamn: Lennart
Efternamn: Sundh
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1999-11-29
Gatuadress: Hasselgatan 15
Postnummer: 521 30
Postort: Falköping
Församling: Mössebergs församling (149902)
Kommun: Falköping (1499)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Lennart
Lennart Sundh är en man på 67 år som bor på Hasselgatan 15 i Falköping. Lennarts bostad är en villa på 169 kvm . Där har han bott i 26 år och 210 dagar sedan han flyttade in den 29 november 1999. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lennart
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Hasselgatan 15
Registrerat på adressen
521 30 Falköping
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Lennart kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Lennart hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Lennarts bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 169 kvm
Byggår: 1975
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0,7 Vinst (MSEK) 0,2 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2025 | 0,7 | 0,2 |
Mer om Lennart
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
67 år (och 190 dagar)
Födelsedag
19 december (en lördag om 175 dagar)
Födelsedatum
1958-12-19 (en fredag för 24 662 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 2 år och 175 dagar (en tisdag)
Lennart Sundh är en man på 67 år som bor på Hasselgatan 15 i Falköping. Lennarts bostad är en villa på 169 kvm . Där har han bott i 26 år och 210 dagar sedan han flyttade in den 29 november 1999. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Lennarts postnummer, 521 30, är medelinkomsten 479 835 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 0,78 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lennart och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Falköping där Lennart ingår. Lennarts lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 15.
Lennart bor tillsammans med Annika Wilow Sundh. Hon är en 65 årig kvinna som flyttade in den 29 november 1999 och har bott där totalt 26 år och 210 dagar. Han är gift med Annika Wilow Sundh .
På Lennarts nästa födelsedag fyller han 68 år. Den inträffar om 175 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 2 år och 175 dagar (en tisdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 93 dagar.
Namnet Lennart är 'Lågtysk form av Leonard'.
Lennart har 1 bolagsengagemang (
SUNDH MILJÖ AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lennart i Sverige Lennart Jansson i Djurhamn, Lennart Pettersson i Björklinge och Lennart Jähkel i Stockholm.
Informationen om Lennart kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Lennart Sundh
Var bor Lennart?
Hur gammal är Lennart?
Lennart Sundh är 67 år gammal och föddes den 19 december 1958. Han fyller 68 år den 19 december.
Har Lennart några bolagsengagemang?
Lennart har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat SUNDH MILJÖ AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Lennart några fordon?
Är Lennart gift?
Lennart är gift med Annika Wilow Sundh.
Vilket telefonnummer har Lennart?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Lennart.
Vilket stjärntecken har Lennart?
Lennart har stjärntecknet Skytten.
I vilken kommun är Lennart folkbokförd?
Lennart Sundh är folkbokförd i Falköping kommun.
Vilket län tillhör Lennart?
Lennart Sundh tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Lennart?
Lennart Sundh tillhör Mössebergs församling.