7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-13

Karl Göran Lennart Svensson

Årsinkomst: Kolla Görans lön anonymt

Personnummer: 19581220- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 67 år

Födelsedag: 20 december 1958

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 23 april

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Karl Göran Lennart Svensson

Förnamn: Karl Göran Lennart

Tilltalsnamn: Göran

Efternamn: Svensson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2005-11-21

Gatuadress: Skolgatan 1 lgh 1201

Våning & dörr: 2 våningen, dörr 1 från vänster

Postnummer: 753 12

Postort: Uppsala

Församling: Uppsala domkyrkoförsamling (038001)

Kommun: Uppsala (0380)

Län: Uppsala (03)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Göran

Göran Svensson är en man på 67 år som bor på Skolgatan 1 lgh 1201 i Uppsala. Görans bostad är en lägenhet med 4 rum på 108 kvm . Där har han bott i 20 år och 234 dagar sedan han flyttade in den 21 november 2005. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Göran

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Göran Svensson?

Vad tjänar Göran?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Görans
Kreditstatus?

Nyfiken på Görans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Skolgatan 1 lgh 1201

Latitud: 59.858562   |   Longitud: 17.624511

Registrerat på adressen


Skolgatan 1 lgh 1201
753 12 Uppsala

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Göran kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Göran hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Görans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 4

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 108 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1976

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Göran har inga bolagsengagemang


Mer om Göran


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

67 år (och 205 dagar)

Födelsedag

20 december (en söndag om 160 dagar)

Födelsedatum

1958-12-20 (en lördag för 24 677 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 2 år och 160 dagar (en onsdag)

Göran Svensson är en man på 67 år som bor på Skolgatan 1 lgh 1201 i Uppsala. Görans bostad är en lägenhet med 4 rum på 108 kvm . Där har han bott i 20 år och 234 dagar sedan han flyttade in den 21 november 2005. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Görans postnummer, 753 12, är medelinkomsten 386 219 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,87 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Göran och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Uppsala där Göran ingår. Görans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 216.

Göran bor tillsammans med Birgitta Rylander. Hon är en 68 årig kvinna som flyttade in den 21 november 2005 och har bott där totalt 20 år och 234 dagar. Han är gift med Birgitta Rylander .

På Görans nästa födelsedag fyller han 68 år. Den inträffar om 160 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 2 år och 160 dagar (en onsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 284 dagar.

Namnet Göran är 'Yngre form av Örjan'.

Göran har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Göran i Sverige Göran Lindström i Vessigebro, Göran Grejder i Årsta och Göran Persson i Stjärnhov.

Informationen om Göran kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Göran Svensson