7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-07

Karl Eric Rainer Andersson

Årsinkomst: Kolla Rainers lön anonymt

Personnummer: 19590727- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 66 år

Födelsedag: 27 juli 1959

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 1 oktober

Stjärntecken: Lejonet

Namnregistrering

Personnamn: Karl Eric Rainer Andersson

Förnamn: Karl Eric Rainer

Tilltalsnamn: Rainer

Efternamn: Andersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1984-09-13

Gatuadress: Solvägen 4

Postnummer: 792 50

Postort: Mora

Församling: Mora församling (206201)

Kommun: Mora (2062)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Rainer

Rainer Andersson är 66 år gammal och bor på Solvägen 4 i Mora. Hans bostad är en villa på 110 kvm . Där har han bott i 41 år och 297 dagar sedan han flyttade in den 13 september 1984. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Rainer

Informationen om Rainer kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Rainer Andersson?

Vad tjänar Rainer?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Rainers
Kreditstatus?

Nyfiken på Rainers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Solvägen 4

Latitud: 61.008593   |   Longitud: 14.579504

Registrerat på adressen


Solvägen 4
792 50 Mora

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Rainer kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Rainer hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Rainers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 110 kvm

Byggår: 1909

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Rainer har inga bolagsengagemang


Mer om Rainer


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

66 år (och 345 dagar)

Födelsedag

27 juli (en måndag om 20 dagar)

Födelsedatum

1959-07-27 (en måndag för 24 452 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 3 år och 20 dagar (en fredag)

Rainer Andersson är 66 år gammal och bor på Solvägen 4 i Mora. Hans bostad är en villa på 110 kvm . Där har han bott i 41 år och 297 dagar sedan han flyttade in den 13 september 1984. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 792 50, som är Rainers bostadsområde, är medelinkomsten 360 434 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,71 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Mora där Rainers ingår. Rainers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 30.

Rainer bor tillsammans med 2 personer: Karl Erik Valdemar Andersson , Helena Ollas Andersson . Rainer är gift med Helena Ollas Andersson .

Rainer har namnsdag om 86 dagar och nästa födelsedag inträffar om 20 dagar då han fyller 67 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 20 dagar (en fredag).

Rainer har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Rainer i Sverige Rainer Jakku i Göteborg, Rainer Ström i Bromma och Rainer Thor i Stockholm.

Informationen om Rainer kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Rainer Andersson