7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-28
Jan Kurt Lennart Svensson
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19590809-
Ålder: 66 år
Födelsedag: 9 augusti 1959
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Jan Kurt Lennart Svensson
Förnamn: Jan Kurt Lennart
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Svensson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2020-07-20
Gatuadress: Stenhuggargatan 1 lgh 1003
Våning & dörr: Entréplan, dörr 3 från vänster
Postnummer: 553 23
Postort: Jönköping
Distrikt: Jönköpings Kristina
Församling: Jönköpings församling (068002)
Kommun: Jönköping (0680)
Län: Jönköping (06)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Svensson är en man på 66 år som bor på Stenhuggargatan 1 lgh 1003 i Jönköping. Jans bostad är en lägenhet med 2 rum på 42 kvm . Där har han bott i 5 år och 343 dagar sedan han flyttade in den 20 juli 2020. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Stenhuggargatan 1 lgh 1003
Registrerat på adressen
553 23 Jönköping
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 2
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 42 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 2018
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
66 år (och 323 dagar)
Födelsedag
09 augusti (en söndag om 42 dagar)
Födelsedatum
1959-08-09 (en söndag för 24 430 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 3 år och 42 dagar (en torsdag)
Jan Svensson är en man på 66 år som bor på Stenhuggargatan 1 lgh 1003 i Jönköping. Jans bostad är en lägenhet med 2 rum på 42 kvm . Där har han bott i 5 år och 343 dagar sedan han flyttade in den 20 juli 2020. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Jans postnummer, 553 23, är medelinkomsten 458 429 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,99 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Jan och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Jönköping där Jan ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 53.
Jan bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Han är inte gift.
På Jans nästa födelsedag fyller han 67 år. Den inträffar om 42 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 42 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 197 dagar.
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Drotten 2 i Jönköping
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Svensson
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Svensson är 66 år gammal och föddes den 9 augusti 1959. Han fyller 67 år den 9 augusti.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Drotten 2 i Jönköping . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är inte gift.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Svensson är folkbokförd i Jönköping kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Svensson tillhör Jönköping.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Svensson tillhör Jönköpings församling.