7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-16

Ulric Harald Öhman

Årsinkomst: Kolla Ulrics lön anonymt

Personnummer: 19591213- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 66 år

Födelsedag: 13 december 1959

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 1 april

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Ulric Harald Öhman

Förnamn: Ulric Harald

Tilltalsnamn: Ulric

Efternamn: Öhman

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2021-12-01

Gatuadress: Stödjegränd 50 lgh 1102

Våning & dörr: 1 våningen, dörr 2 från vänster

Postnummer: 703 45

Postort: Örebro

Distrikt: Längbro

Församling: Längbro församling (188003)

Kommun: Örebro (1880)

Län: Örebro (18)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Ulric

Ulric Öhman är en 66 årig man och bosatt på Stödjegränd 50 lgh 1102 i Örebro. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 64 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 december 2021 och har sammanlagt bott där i 4 år och 227 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Ulric

Informationen om Ulric kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Ulric Öhman?

Vad tjänar Ulric?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Ulrics
Kreditstatus?

Nyfiken på Ulrics Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Stödjegränd 50 lgh 1102

Latitud: 59.273637   |   Longitud: 15.155456

Registrerat på adressen


Stödjegränd 50 lgh 1102
703 45 Örebro

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Öhman, Ulric Status Aktiv
Ansvarig Ulric Harald Öhman (Innehavare) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Ulric Harald Öhman (Innehavare) Kolla lön direkt


Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Ulric kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Ulric hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Ulrics bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 2

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 64 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Illustration stad

Bolagsengagemang | 3 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Öhman, Ulric Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0
Kumla Promotion Ek. för. Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Revisorssuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Revisorssuppleant 0
Bostadsrättsföreningen Solhaga Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 0

Mer om Ulric


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

66 år (och 215 dagar)

Födelsedag

13 december (en söndag om 150 dagar)

Födelsedatum

1959-12-13 (en söndag för 24 322 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 3 år och 150 dagar (en torsdag)

Ulric Öhman är en 66 årig man och bosatt på Stödjegränd 50 lgh 1102 i Örebro. Hans bostad är en lägenhet med 2 rum på 64 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 december 2021 och har sammanlagt bott där i 4 år och 227 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Ulrics bostadsområde, på postnummer 703 45, är 337 851 kr per år och 1,72 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Örebro där Ulrics ingår. Ulrics lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 166.

Förutom Ulric bor också Ylva Öhman på adressen. Där har hon bott i 4 år och 227 dagar sedan hon först registrerades där den 1 december 2021. Ulric är gift med Ylva Öhman .

Ulrics nästa födelsedag är om 150 dagar då han fyller 67 år. Hans namnsdag är om 259 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 150 dagar (en torsdag).

Namnet Harald är 'Nordiskt (germanskt) namn, sammansatt av ord med bet. ’(krigs)här’ och ’härskare’'.

Ulric har 3 bolagsengagemang ( Öhman, Ulric , Kumla Promotion Ek. för. och Bostadsrättsföreningen Solhaga ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Ulric i Sverige Ulric von der Esch i Stockholm, Ulric Nilsson i Östra Ryd och Ulric Celsing i Eskilstuna.

Informationen om Ulric kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Ulric Öhman