7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-24

Jan-Eric Alverönn

Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt

Personnummer: 19600308- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 66 år

Födelsedag: 8 mars 1960

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 11 januari

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Jan-Eric Alverönn

Förnamn: Jan-Eric

Tilltalsnamn: Jan

Efternamn: Alverönn

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-08-15

Gatuadress: Högenvägen 138

Postnummer: 439 64

Postort: Frillesås

Distrikt: Idala

Församling: Idala församling (138410)

Kommun: Kungsbacka (1384)

Län: Halland (13)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Jan

Jan Alverönn är 66 år gammal och bor på Högenvägen 138 i Frillesås. Hans bostad är en villa på 110 kvm . Där har han bott i 313 dagar sedan han flyttade in den 15 augusti 2025. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Jan Alverönn?

Vad tjänar Jan?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Jans
Kreditstatus?

Nyfiken på Jans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Högenvägen 138

Latitud: 57.364667   |   Longitud: 12.329449

Registrerat på adressen


Högenvägen 138
439 64 Frillesås

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
SCHÄFER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2017-06-02 (9 år) Ägare Anette Leonardsson Englund Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2017-06-02 (9 år) Anette Leonardsson Englund Kolla lön direkt
SCHÄFER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2023-06-16 (3 år) Ägare Anette Leonardsson Englund Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2023-06-16 (3 år) Anette Leonardsson Englund Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Jan kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Jans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 110 kvm

Byggår: 1980

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Jan har inga bolagsengagemang


Mer om Jan


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

66 år (och 108 dagar)

Födelsedag

08 mars (en måndag om 257 dagar)

Födelsedatum

1960-03-08 (en tisdag för 24 214 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 3 år och 257 dagar (en fredag)

Jan Alverönn är 66 år gammal och bor på Högenvägen 138 i Frillesås. Hans bostad är en villa på 110 kvm . Där har han bott i 313 dagar sedan han flyttade in den 15 augusti 2025. Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 439 64, som är Jans bostadsområde, är medelinkomsten 418 082 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,73 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Kungsbacka där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 164.

Jan delar bostaden med Anette Leonardsson Englund, en 58 årig kvinna. Hon flyttade in den 15 augusti 2025 och har bott där totalt 313 dagar. Det finns också 2 hundar i bostaden. Jan är gift med Anette Leonardsson Englund .

Jan har namnsdag om 201 dagar och nästa födelsedag inträffar om 257 dagar då han fyller 67 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 257 dagar (en fredag).

Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.

Jan har inga bolagsengagemang.

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.

Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Jan Alverönn