7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-02

Jan Stellan Engström

Årsinkomst: Kolla Stellans lön anonymt

Personnummer: 19600314- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 66 år

Födelsedag: 14 mars 1960

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 14 oktober

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Jan Stellan Engström

Förnamn: Jan Stellan

Tilltalsnamn: Stellan

Efternamn: Engström

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1991-11-05

Gatuadress: Hantverksgatan 6

Postnummer: 305 97

Postort: Eldsberga

Församling: Snöstorps församling (138003)

Kommun: Halmstad (1380)

Län: Halland (13)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Stellan

Stellan Engström är en 66 årig man och bosatt på Hantverksgatan 6 i Eldsberga. Hans bostad är en villa på 130 kvm . Han flyttade in på adressen den 5 november 1991 och har sammanlagt bott där i 34 år och 239 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Stellan

Informationen om Stellan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Stellan Engström?

Vad tjänar Stellan?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Stellans
Kreditstatus?

Nyfiken på Stellans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Hantverksgatan 6

Latitud: 56.596907   |   Longitud: 12.976053

Registrerat på adressen


Hantverksgatan 6
305 97 Eldsberga

Företag på adressen | 2 st



Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
PUDEL,STOR Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2003-05-12 (23 år) Ägare Cathrin Engström Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2003-05-12 (23 år) Cathrin Engström Kolla lön direkt
PUDEL,STOR Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2007-10-18 (18 år) Ägare Cathrin Engström Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2007-10-18 (18 år) Cathrin Engström Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Stellan kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Stellan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Stellans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 130 kvm

Byggår: 1969

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
westcoast cartransport AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,8 Vinst (MSEK) 0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 100% 2024 0,8 0
Eldsberga Transport Service Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Stellan


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

66 år (och 110 dagar)

Födelsedag

14 mars (en söndag om 255 dagar)

Födelsedatum

1960-03-14 (en måndag för 24 216 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 3 år och 255 dagar (en torsdag)

Stellan Engström är en 66 årig man och bosatt på Hantverksgatan 6 i Eldsberga. Hans bostad är en villa på 130 kvm . Han flyttade in på adressen den 5 november 1991 och har sammanlagt bott där i 34 år och 239 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Stellans bostadsområde, på postnummer 305 97, är 388 030 kr per år och 3,33 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Halmstad där Stellans ingår. Stellans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 213.

Förutom Stellan bor också Cathrin Engström på adressen. Där har hon bott i 34 år och 239 dagar sedan hon först registrerades där den 5 november 1991. Det finns också 2 hundar i bostaden. Stellan är gift med Cathrin Engström .

Stellans nästa födelsedag är om 255 dagar då han fyller 67 år. Hans namnsdag är om 104 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 255 dagar (en torsdag).

Namnet Stellan är 'Trol. ett tyskt namn (med ovisst ursprung)'.

Stellan har 2 bolagsengagemang ( westcoast cartransport AB och Eldsberga Transport Service ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Stellan i Sverige Stellan Skarsgård i Stockholm, Stellan Holm i Falköping och Stellan Mörner i Stockholm.

Informationen om Stellan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Stellan Engström