7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-27
Jan Lennart Eliasson
Årsinkomst: Kolla Jans lön anonymt
Personnummer: 19600424-
Ålder: 66 år
Födelsedag: 24 april 1960
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 januari
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Jan Lennart Eliasson
Förnamn: Jan Lennart
Tilltalsnamn: Jan
Efternamn: Eliasson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1991-12-01
Gatuadress: Assleröd 243
Postnummer: 463 93
Postort: Västerlanda
Församling: Västerlanda församling (146206)
Kommun: Lilla Edet (1462)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Jan
Jan Eliasson är en 66 årig man och bosatt på Assleröd 243 i Västerlanda. Hans bostad är en villa på 67 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 december 1991 och har sammanlagt bott där i 34 år och 208 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Jan
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Assleröd 243
Registrerat på adressen
463 93 Västerlanda
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Jan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Jan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Jans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 67 kvm
Byggår: 1950
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Jan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
66 år (och 64 dagar)
Födelsedag
24 april (en lördag om 301 dagar)
Födelsedatum
1960-04-24 (en söndag för 24 170 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 3 år och 301 dagar (en onsdag)
Jan Eliasson är en 66 årig man och bosatt på Assleröd 243 i Västerlanda. Hans bostad är en villa på 67 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 december 1991 och har sammanlagt bott där i 34 år och 208 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Jans bostadsområde, på postnummer 463 93, är 379 571 kr per år och 6,37 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Lilla Edet där Jans ingår. Jans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 35.
Jan bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Jan är inte gift.
Jans nästa födelsedag är om 301 dagar då han fyller 67 år. Hans namnsdag är om 198 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 3 år och 301 dagar (en onsdag).
Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.
Jan har 1 bolagsengagemang (
Janne Eliassons Måleri
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Jan i Sverige Jan Rippe i Västra Frölunda, Jan Aronsson i Torslanda och Jan Andersson i Lidingö.
Informationen om Jan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Jan Eliasson
Var bor Jan?
Hur gammal är Jan?
Jan Eliasson är 66 år gammal och föddes den 24 april 1960. Han fyller 67 år den 24 april.
Har Jan några bolagsengagemang?
Jan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Janne Eliassons Måleri . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Jan några fordon?
Är Jan gift?
Jan är inte gift.
Vilket telefonnummer har Jan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Jan.
Vilket stjärntecken har Jan?
Jan har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Jan folkbokförd?
Jan Eliasson är folkbokförd i Lilla Edet kommun.
Vilket län tillhör Jan?
Jan Eliasson tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Jan?
Jan Eliasson tillhör Västerlanda församling.