7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-09

Dan Östen Jönsson

Årsinkomst: Kolla Dans lön anonymt

Personnummer: 19610427- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 65 år

Födelsedag: 27 april 1961

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 11 december

Stjärntecken: Oxen

Namnregistrering

Personnamn: Dan Östen Jönsson

Förnamn: Dan Östen

Tilltalsnamn: Dan

Efternamn: Jönsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Gatuadress: Hamre 225

Postnummer: 882 91

Postort: Långsele

Församling: Långsele församling (228304)

Kommun: Sollefteå (2283)

Län: Västernorrland (22)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Dan

Dan Jönsson är 65 år gammal och bor på Hamre 225 i Långsele. Hans bostad är en villa på 172 kvm . Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Dan

Informationen om Dan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Dan Jönsson?

Vad tjänar Dan?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Dans
Kreditstatus?

Nyfiken på Dans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Hamre 225

Latitud: 63.186357   |   Longitud: 17.057361

Registrerat på adressen


Hamre 225
882 91 Långsele

Företag på adressen | 2 st



Hundar på adressen | 2 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
CURLY COATED RETRIEVER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2018-12-05 (7 år) Ägare Dan Jönsson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2018-12-05 (7 år) Dan Jönsson Kolla lön direkt
GOLDEN RETRIEVER Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2010-04-29 (16 år) Ägare Dan Jönsson Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2010-04-29 (16 år) Dan Jönsson Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Dan kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Dan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Dans bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 172 kvm

Illustration stad

Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Jönssons Grävmaskiner AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0,1 Vinst (MSEK) −0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 100% 2024 0,1 −0
Jönssons Grävmaskiner Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Dan


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

65 år (och 73 dagar)

Födelsedag

27 april (en tisdag om 292 dagar)

Födelsedatum

1961-04-27 (en torsdag för 23 814 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 4 år och 292 dagar (en söndag)

Dan Jönsson är 65 år gammal och bor på Hamre 225 i Långsele. Hans bostad är en villa på 172 kvm . Han har ingen särskild adress registrerad.

På postnummer 882 91, som är Dans bostadsområde, är medelinkomsten 363 625 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,87 %. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Sollefteå där Dans ingår. Dans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 41.

Dan delar bostaden med Annika Larsson, en 63 årig kvinna. Hon flyttade in den 30 september 2010 och har bott där totalt 15 år och 282 dagar. Det finns också 2 hundar i bostaden. Dan är inte gift.

Dan har namnsdag om 155 dagar och nästa födelsedag inträffar om 292 dagar då han fyller 66 år. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 4 år och 292 dagar (en söndag).

Dan har 2 bolagsengagemang ( Jönssons Grävmaskiner AB och Jönssons Grävmaskiner ).

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Dan i Sverige Dan Ekborg i Solna, Dan Gustavsson i Åkersberga och Dan Olofsson i Malmö.

Informationen om Dan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Dan Jönsson