7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-27
Hans Börje Stensby
Årsinkomst: Kolla Börjes lön anonymt
Personnummer: 19610523-
Ålder: 65 år
Födelsedag: 23 maj 1961
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 9 juni
Stjärntecken: Tvillingarna
Namnregistrering
Personnamn: Hans Börje Stensby
Förnamn: Hans Börje
Tilltalsnamn: Börje
Efternamn: Stensby
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1961-05-23
Gatuadress: Visseltofta 1243
Postnummer: 283 95
Postort: Visseltofta
Församling: Osby-Visseltofta församling (127301)
Kommun: Osby (1273)
Län: Skåne (12)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Börje
Börje Stensby är en 65 årig man och bosatt på Visseltofta 1243 i Visseltofta. Hans bostad är ett lantbruk på 110 kvm . Han flyttade in på adressen den 23 maj 1961 och har sammanlagt bott där i 65 år och 35 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Börje
Informationen om Börje kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Visseltofta 1243
Registrerat på adressen
283 95 Visseltofta
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Hans Börje Stensby (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Hans Börje Stensby (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 2 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2005-05-20 (21 år) Ägare Katarina Stensby Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2005-05-20 (21 år) | Katarina Stensby | Kolla lön direkt | |
|
Födelsedatum 2008-06-13 (18 år) Ägare Börje Stensby Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2008-06-13 (18 år) | Börje Stensby | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Börje kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Börje hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Börjes bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Lantbruk
Boarea: 110 kvm
Byggår: 1909
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Börje
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
65 år (och 35 dagar)
Födelsedag
23 maj (en söndag om 330 dagar)
Födelsedatum
1961-05-23 (en tisdag för 23 776 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 4 år och 330 dagar (en fredag)
Börje Stensby är en 65 årig man och bosatt på Visseltofta 1243 i Visseltofta. Hans bostad är ett lantbruk på 110 kvm . Han flyttade in på adressen den 23 maj 1961 och har sammanlagt bott där i 65 år och 35 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Börjes bostadsområde, på postnummer 283 95, är 347 622 kr per år och 3,49 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Osby där Börjes ingår. Börjes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 37.
Förutom Börje bor också Katarina Stensby på adressen. Där har hon bott i 30 år och 245 dagar sedan hon först registrerades där den 25 oktober 1995. Det finns också 2 hundar i bostaden. Börje är gift med Katarina Stensby .
Börjes nästa födelsedag är om 330 dagar då han fyller 66 år. Hans namnsdag är om 347 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 4 år och 330 dagar (en fredag).
Namnet Börje är 'Nordiskt namn, yngre form av Birger'.
Börje har 1 bolagsengagemang (
Stensby, Börje
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Börje i Sverige Börje Ahlstedt i Lidingö, Börje Landar i Järvsö och Börje Falemo i Broddetorp.
Informationen om Börje kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Börje Stensby
Var bor Börje?
Hur gammal är Börje?
Börje Stensby är 65 år gammal och föddes den 23 maj 1961. Han fyller 66 år den 23 maj.
Har Börje några bolagsengagemang?
Börje har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Stensby, Börje . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Börje några fordon?
Är Börje gift?
Börje är gift med Katarina Stensby.
Vilket telefonnummer har Börje?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Börje.
Vilket stjärntecken har Börje?
Börje har stjärntecknet Tvillingarna.
I vilken kommun är Börje folkbokförd?
Börje Stensby är folkbokförd i Osby kommun.
Vilket län tillhör Börje?
Börje Stensby tillhör Skåne.
Vilken församling tillhör Börje?
Börje Stensby tillhör Osby-Visseltofta församling.