7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-22

Carl Åke Peterson

Årsinkomst: Kolla Åkes lön anonymt

Personnummer: 19611213- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 64 år

Födelsedag: 13 december 1961

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 8 maj

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Carl Åke Peterson

Förnamn: Carl Åke

Tilltalsnamn: Åke

Efternamn: Peterson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 1988-08-03

Gatuadress: Lövmånadsgatan 2 lgh 1203

Våning & dörr: 2 våningen, dörr 3 från vänster

Postnummer: 415 42

Postort: Göteborg

Distrikt: Kortedala

Församling: Kortedala församling (148005)

Kommun: Göteborg (1480)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Åke

Åke Peterson är en 64 årig man och bosatt på Lövmånadsgatan 2 lgh 1203 i Göteborg. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 69 kvm . Han flyttade in på adressen den 3 augusti 1988 och har sammanlagt bott där i 37 år och 353 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Åke

Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Åke Peterson?

Vad tjänar Åke?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Åkes
Kreditstatus?

Nyfiken på Åkes Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Lövmånadsgatan 2 lgh 1203

Latitud: 57.756462   |   Longitud: 12.033646

Registrerat på adressen


Lövmånadsgatan 2 lgh 1203
415 42 Göteborg

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Åke kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Åke hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Åkes bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 69 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1955

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Bostadsrättsförening YXAN Göteborg Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot, Ordförande 0

Mer om Åke


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

64 år (och 221 dagar)

Födelsedag

13 december (en söndag om 144 dagar)

Födelsedatum

1961-12-13 (en onsdag för 23 597 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 5 år och 144 dagar (en lördag)

Åke Peterson är en 64 årig man och bosatt på Lövmånadsgatan 2 lgh 1203 i Göteborg. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 69 kvm . Han flyttade in på adressen den 3 augusti 1988 och har sammanlagt bott där i 37 år och 353 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Åkes bostadsområde, på postnummer 415 42, är 329 115 kr per år och 3,24 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Göteborg där Åkes ingår. Åkes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 62.

Förutom Åke bor också Marina Peterson på adressen. Där har hon bott i 48 år och 246 dagar sedan hon först registrerades där den 18 november 1977. Åke är gift med Marina Peterson .

Åkes nästa födelsedag är om 144 dagar då han fyller 65 år. Hans namnsdag är om 290 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 144 dagar (en lördag).

Namnet Åke är 'Nordiskt namn, motsvarande det forntyska smeknamnet Anicho (ung. ’lillefar’)'.

Åke har 1 bolagsengagemang ( Bostadsrättsförening YXAN Göteborg ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Åke i Sverige Åke Källberg i Vellinge, Åke Ljungberg i Upplands Väsby och Åke Lundström i Arvidsjaur.

Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Åke Peterson