7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-24
Alf Kenneth Eriksson
Årsinkomst: Kolla Kenneths lön anonymt
Personnummer: 19620219-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 19 februari 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 21 juni
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Alf Kenneth Eriksson
Förnamn: Alf Kenneth
Tilltalsnamn: Kenneth
Efternamn: Eriksson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Gatuadress: Lundmarkersgatan 9
Postnummer: 784 62
Postort: Borlänge
Församling: Stora Tuna församling (208102)
Kommun: Borlänge (2081)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Kenneth
Kenneth Eriksson är en man på 64 år som bor på Lundmarkersgatan 9 i Borlänge. Kenneths bostad är en villa på 168 kvm . Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Kenneth
Informationen om Kenneth kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lundmarkersgatan 9
Registrerat på adressen
784 62 Borlänge
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Karin Monika Eriksson (VD) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Karin Monika Eriksson (VD) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Kenneth kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Kenneth hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Kenneths bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 168 kvm
Byggår: 1953
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 4,1 Vinst (MSEK) 0 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 25-50% | 2024 | 4,1 | 0 |
Mer om Kenneth
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 125 dagar)
Födelsedag
19 februari (en fredag om 240 dagar)
Födelsedatum
1962-02-19 (en måndag för 23 501 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 240 dagar (en torsdag)
Kenneth Eriksson är en man på 64 år som bor på Lundmarkersgatan 9 i Borlänge. Kenneths bostad är en villa på 168 kvm . Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Kenneths postnummer, 784 62, är medelinkomsten 393 494 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,53 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Kenneth och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Borlänge där Kenneth ingår. Kenneths lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 92.
Kenneth bor tillsammans med Monika Eriksson. Hon är en 62 årig kvinna. Han är gift med Monika Eriksson .
På Kenneths nästa födelsedag fyller han 65 år. Den inträffar om 240 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 240 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 362 dagar.
Namnet Alf är 'Nordiskt namn, trol. samma namn som Adolf men även associerat med substantivet alf'.
Kenneth har 1 bolagsengagemang (
Mode & Service i Borlänge AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kenneth i Sverige Kenneth Eriksson i Strängnäs, Kenneth Claesson i Katrineholm och Kenneth Nilsson i Molkom.
Informationen om Kenneth kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Kenneth Eriksson
Var bor Kenneth?
Hur gammal är Kenneth?
Kenneth Eriksson är 64 år gammal och föddes den 19 februari 1962. Han fyller 65 år den 19 februari.
Har Kenneth några bolagsengagemang?
Kenneth har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Mode & Service i Borlänge AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Kenneth några fordon?
Är Kenneth gift?
Kenneth är gift med Monika Eriksson.
Vilket telefonnummer har Kenneth?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Kenneth.
Vilket stjärntecken har Kenneth?
Kenneth har stjärntecknet Fiskarna.
I vilken kommun är Kenneth folkbokförd?
Kenneth Eriksson är folkbokförd i Borlänge kommun.
Vilket län tillhör Kenneth?
Kenneth Eriksson tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Kenneth?
Kenneth Eriksson tillhör Stora Tuna församling.