7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-03
Dan Bertil Carlsson
Årsinkomst: Kolla Dans lön anonymt
Personnummer: 19620314-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 14 mars 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 11 december
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Dan Bertil Carlsson
Förnamn: Dan Bertil
Tilltalsnamn: Dan
Efternamn: Carlsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1962-03-14
Gatuadress: Joxtorp 217
Postnummer: 694 97
Postort: Rönneshytta
Församling: Lerbäcks församling (188203)
Kommun: Askersund (1882)
Län: Örebro (18)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Dan
Dan Carlsson är en 64 årig man och bosatt på Joxtorp 217 i Rönneshytta. Hans bostad är en villa på 220 kvm . Han flyttade in på adressen den 14 mars 1962 och har sammanlagt bott där i 64 år och 111 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Dan
Informationen om Dan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Joxtorp 217
Registrerat på adressen
694 97 Rönneshytta
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Karin Marita Carlsson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Karin Marita Carlsson (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Dan kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Dan hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Dans bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 220 kvm
Byggår: 1909
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 1,3 Vinst (MSEK) 0 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2025 | 1,3 | 0 |
Mer om Dan
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 111 dagar)
Födelsedag
14 mars (en söndag om 254 dagar)
Födelsedatum
1962-03-14 (en onsdag för 23 487 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 255 dagar (en söndag)
Dan Carlsson är en 64 årig man och bosatt på Joxtorp 217 i Rönneshytta. Hans bostad är en villa på 220 kvm . Han flyttade in på adressen den 14 mars 1962 och har sammanlagt bott där i 64 år och 111 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Dans bostadsområde, på postnummer 694 97, är 396 632 kr per år och 3,81 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Askersund där Dans ingår. Dans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 17.
Förutom Dan bor också Marita Carlsson på adressen. Där har hon bott i 44 år och 4 dagar sedan hon först registrerades där den 29 juni 1982. Dan är gift med Marita Carlsson .
Dans nästa födelsedag är om 254 dagar då han fyller 65 år. Hans namnsdag är om 161 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 255 dagar (en söndag).
Dan har 1 bolagsengagemang (
Joxtorp lastmaskin AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Dan i Sverige Dan Ekborg i Solna, Dan Gustavsson i Åkersberga och Dan Olofsson i Malmö.
Informationen om Dan kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Dan Carlsson
Var bor Dan?
Hur gammal är Dan?
Dan Carlsson är 64 år gammal och föddes den 14 mars 1962. Han fyller 65 år den 14 mars.
Har Dan några bolagsengagemang?
Dan har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Joxtorp lastmaskin AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Dan några fordon?
Är Dan gift?
Dan är gift med Marita Carlsson.
Vilket telefonnummer har Dan?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Dan.
Vilket stjärntecken har Dan?
Dan har stjärntecknet Fiskarna.
I vilken kommun är Dan folkbokförd?
Dan Carlsson är folkbokförd i Askersund kommun.
Vilket län tillhör Dan?
Dan Carlsson tillhör Örebro.
Vilken församling tillhör Dan?
Dan Carlsson tillhör Lerbäcks församling.