7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-14
Ragnar Georg Jonasson
Årsinkomst: Kolla Ragnars lön anonymt
Personnummer: 19620403-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 3 april 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 1 oktober
Stjärntecken: Väduren
Namnregistrering
Personnamn: Ragnar Georg Jonasson
Förnamn: Ragnar Georg
Tilltalsnamn: Ragnar
Efternamn: Jonasson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2009-07-29
Gatuadress: Stenumsvägen 12
Postnummer: 532 72
Postort: Axvall
Församling: Valle församling (149508)
Kommun: Skara (1495)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Ragnar
Ragnar Jonasson är en 64 årig man och bosatt på Stenumsvägen 12 i Axvall. Hans bostad är en villa på 165 kvm . Han flyttade in på adressen den 29 juli 2009 och har sammanlagt bott där i 16 år och 320 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Ragnar
Informationen om Ragnar kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Stenumsvägen 12
Registrerat på adressen
532 72 Axvall
Personer
Telefonnummer
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Ragnar kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Ragnar hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Ragnars bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 165 kvm
Byggår: 1913
Bolagsengagemang | 0 st
Ragnar har inga bolagsengagemang
Mer om Ragnar
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 72 dagar)
Födelsedag
03 april (en lördag om 293 dagar)
Födelsedatum
1962-04-03 (en tisdag för 23 448 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 294 dagar (en lördag)
Ragnar Jonasson är en 64 årig man och bosatt på Stenumsvägen 12 i Axvall. Hans bostad är en villa på 165 kvm . Han flyttade in på adressen den 29 juli 2009 och har sammanlagt bott där i 16 år och 320 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Ragnars bostadsområde, på postnummer 532 72, är 352 226 kr per år och 6,79 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Skara där Ragnars ingår. Ragnars lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 37.
Ragnar bor tillsammans med 2 personer: Annette Jansson , Anita Jonasson . Ragnar är gift med Anita Jonasson .
Ragnars nästa födelsedag är om 293 dagar då han fyller 65 år. Hans namnsdag är om 109 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 294 dagar (en lördag).
Namnet Ragnar är 'Nordiskt namn, sammansatt av ord med bet. ’gudamakter’ och ’krigare’'.
Ragnar har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Ragnar i Sverige Ragnar Skanåker i Munka-Ljungby, Ragnar Ang i Nödinge och Ragnar Harge i Saltsjöbaden.
Informationen om Ragnar kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.