7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-12
Sven Åke Gårdman
Årsinkomst: Kolla Åkes lön anonymt
Personnummer: 19620403-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 3 april 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 8 maj
Stjärntecken: Väduren
Namnregistrering
Personnamn: Sven Åke Gårdman
Förnamn: Sven Åke
Tilltalsnamn: Åke
Efternamn: Gårdman
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2010-02-01
Gatuadress: Eriksgatan 8 A lgh 1202
Våning & dörr: 2 våningen, dörr 2 från vänster
Postnummer: 774 31
Postort: Avesta
Församling: Avesta församling (208401)
Kommun: Avesta (2084)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Åke
Åke Gårdman är en 64 årig man och bosatt på Eriksgatan 8 A lgh 1202 i Avesta. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 74 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 februari 2010 och har sammanlagt bott där i 16 år och 161 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Åke
Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Eriksgatan 8 A lgh 1202
Registrerat på adressen
774 31 Avesta
Telefonnummer
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Åke kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Åke hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Åkes bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 3
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 74 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1957
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 |
Mer om Åke
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 100 dagar)
Födelsedag
03 april (en lördag om 265 dagar)
Födelsedatum
1962-04-03 (en tisdag för 23 476 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 266 dagar (en lördag)
Åke Gårdman är en 64 årig man och bosatt på Eriksgatan 8 A lgh 1202 i Avesta. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 74 kvm . Han flyttade in på adressen den 1 februari 2010 och har sammanlagt bott där i 16 år och 161 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Åkes bostadsområde, på postnummer 774 31, är 315 356 kr per år och 7,71 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Avesta där Åkes ingår. Åkes lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 14.
Förutom Åke bor också Rung-Arun Gårdman på adressen. Där har hon bott i 16 år och 161 dagar sedan hon först registrerades där den 1 februari 2010. Åke är gift med Rung-Arun Gårdman .
Åkes nästa födelsedag är om 265 dagar då han fyller 65 år. Hans namnsdag är om 300 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 266 dagar (en lördag).
Namnet Åke är 'Nordiskt namn, motsvarande det forntyska smeknamnet Anicho (ung. ’lillefar’)'.
Åke har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Ollarsbo
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Åke i Sverige Åke Källberg i Vellinge, Åke Ljungberg i Upplands Väsby och Åke Lundström i Arvidsjaur.
Informationen om Åke kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Åke Gårdman
Var bor Åke?
Hur gammal är Åke?
Åke Gårdman är 64 år gammal och föddes den 3 april 1962. Han fyller 65 år den 3 april.
Har Åke några bolagsengagemang?
Åke har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Ollarsbo . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Åke några fordon?
Är Åke gift?
Åke är gift med Rung-Arun Gårdman.
Vilket telefonnummer har Åke?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Åke.
Vilket stjärntecken har Åke?
Åke har stjärntecknet Väduren.
I vilken kommun är Åke folkbokförd?
Åke Gårdman är folkbokförd i Avesta kommun.
Vilket län tillhör Åke?
Åke Gårdman tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Åke?
Åke Gårdman tillhör Avesta församling.