7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-16
Greger Erland Nohr
Årsinkomst: Kolla Gregers lön anonymt
Personnummer: 19620409-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 9 april 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 13 mars
Stjärntecken: Väduren
Namnregistrering
Personnamn: Greger Erland Nohr
Förnamn: Greger Erland
Tilltalsnamn: Greger
Efternamn: Nohr
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2022-06-20
Gatuadress: Axel Johnsons väg 75 lgh 1502
Våning & dörr: 5 våningen, dörr 2 från vänster
Postnummer: 774 34
Postort: Avesta
Distrikt: Avesta
Församling: Avesta församling (208401)
Kommun: Avesta (2084)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Greger
Greger Nohr är en man på 64 år som bor på Axel Johnsons väg 75 lgh 1502 i Avesta. Gregers bostad är en lägenhet med 2 rum på 55 kvm . Där har han bott i 4 år och 26 dagar sedan han flyttade in den 20 juni 2022. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Greger
Informationen om Greger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Axel Johnsons väg 75 lgh 1502
Registrerat på adressen
774 34 Avesta
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Greger kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Greger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Gregers bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 2
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 55 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1957
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Greger
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 98 dagar)
Födelsedag
09 april (en fredag om 267 dagar)
Födelsedatum
1962-04-09 (en måndag för 23 474 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 268 dagar (en fredag)
Greger Nohr är en man på 64 år som bor på Axel Johnsons väg 75 lgh 1502 i Avesta. Gregers bostad är en lägenhet med 2 rum på 55 kvm . Där har han bott i 4 år och 26 dagar sedan han flyttade in den 20 juni 2022. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Gregers postnummer, 774 34, är medelinkomsten 296 710 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,90 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Greger och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Avesta där Greger ingår. Gregers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 21.
Greger bor tillsammans med Marie Nohr. Hon är en 66 årig kvinna som flyttade in den 20 juni 2022 och har bott där totalt 4 år och 26 dagar. Han är gift med Marie Nohr .
På Gregers nästa födelsedag fyller han 65 år. Den inträffar om 267 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 268 dagar (en fredag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 240 dagar.
Namnet Greger är 'Svensk form av det latinska namnet Grego´rius (urspr. ett grekiskt namn med bet. ’den vaksamme’)'.
Greger har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Snödroppen
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Greger i Sverige Greger Nilsson i Gislaved, Greger Bonde i Falun och Greger Hagelin i Stockholm.
Informationen om Greger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Greger Nohr
Var bor Greger?
Hur gammal är Greger?
Greger Nohr är 64 år gammal och föddes den 9 april 1962. Han fyller 65 år den 9 april.
Har Greger några bolagsengagemang?
Greger har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Snödroppen . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Greger några fordon?
Är Greger gift?
Greger är gift med Marie Nohr.
Vilket telefonnummer har Greger?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Greger.
Vilket stjärntecken har Greger?
Greger har stjärntecknet Väduren.
I vilken kommun är Greger folkbokförd?
Greger Nohr är folkbokförd i Avesta kommun.
Vilket län tillhör Greger?
Greger Nohr tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Greger?
Greger Nohr tillhör Avesta församling.