Personuppgifter
2023-02-04
Roland Ingemar Andersson
Personnummer: 19620427-XXXXVisas för medlemmar
Ålder: 60 år
Födelsedag: 27 april 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 9 augusti
Stjärntecken: Oxen (ej i verkligheten)
Namnregistrering
Personnamn: Roland Ingemar Andersson
Förnamn: Roland Ingemar
Tilltalsnamn: Roland
Efternamn: Andersson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1962-04-27
Gatuadress: Klittvägen 15
Fortsättningsadress: Blyberg
Postnummer: 796 91
Postort: Älvdalen
Församling: Älvdalens församling (203902)
Kommun: Älvdalen (2039)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roland
I Älvdalen, som är Roland Anderssons hemkommun, finns det 50 inkomstmiljonärer Andelen med betalningsanmärkningar i hans postnummer 796 91 är 4,1 % och medelinkomsten är 287 600 kr per år. Kvinnornas snittinkomst i detta... Läs mer om Roland
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Klittvägen 15
Registrerat på adressen
796 91 Älvdalen
Personer
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
---|---|---|---|
Ansvarig Roland Ingemar Andersson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Roland Ingemar Andersson (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen. I kommunen finns det 1487 hundar registrerade.
Bolagsengagemang | 0 st
Roland har inga bolagsengagemang
Mer om Roland
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
60 år (och 283 dagar)
Födelsedag
27 april (en torsdag om 82 dagar)
Födelsedatum
1962-04-27 (en fredag för 22 198 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 9 år och 83 dagar (en tisdag)
I Älvdalen, som är Roland Anderssons hemkommun, finns det 50 inkomstmiljonärer Andelen med betalningsanmärkningar i hans postnummer 796 91 är 4,1 % och medelinkomsten är 287 600 kr per år. Kvinnornas snittinkomst i detta postnummer uppgår till 88,4 % av männens, medan snittet för hela Sverige är 73,4 %.
Roland Andersson är folkbokförd i Älvdalens kommun på Klittvägen 15 i postorten Älvdalen. Hans bostad är belägen i Älvdalens församling. Antal mantalsskrivna på adressen är 1 person, Roland Andersson (60 år).
När Roland Andersson såg dagens ljus för första gången var Tage Erlander (Socialdemokraterna) Sveriges statsminister. Det året uppgick vår befolkning till 7 581 148 personer och svenska mästare i herrarnas fotboll blev IFK Norrköping. Han föddes på våren i stjärntecknet oxe (Tigerns år enligt kinesiskt horoskop). Han är 60-talist. Namnet Roland betyder 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’land’'. Hans namnsdag inträffar om 186 dagar och om 82 dagar fyller han 61 år. Han är inte gift.
Roland har inga bolagsengagemang. På hans adress finns ett bolag registrerat (ANDERSSON, ROLAND).
Det görs över 100 miljoner personsökningar på Ratsit varje år och de tre mest eftersökta i Älvdalens kommun den senaste månaden är Kenneth Graaf, Janet Svaneryd och Angelina Holm. Se topplistan över alla mest eftersökta i Älvdalens kommun här. Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Roland i Sverige Roland Poirier Martinsson i Älta, Roland Vestbom i Djurås och Roland Nilsson i Hedemora.
Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Älvdalen där Roland ingår. Rolands lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 31.
Informationen om Roland kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.