7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-21
Kent Ingvar Adolfsson
Årsinkomst: Kolla Kents lön anonymt
Personnummer: 19620430-
Ålder: 64 år
Födelsedag: 30 april 1962
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 22 mars
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Kent Ingvar Adolfsson
Förnamn: Kent Ingvar
Tilltalsnamn: Kent
Efternamn: Adolfsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2001-07-15
Gatuadress: Liergatan 14
Postnummer: 521 40
Postort: Falköping
Församling: Falköpings församling (149901)
Kommun: Falköping (1499)
Län: Västra Götaland (14)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Kent
Kent Adolfsson är en man på 64 år som bor på Liergatan 14 i Falköping. Kents bostad är en villa på 155 kvm . Där har han bott i 24 år och 341 dagar sedan han flyttade in den 15 juli 2001. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Kent
Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Liergatan 14
Registrerat på adressen
521 40 Falköping
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Kent kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Kent hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Kents bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 155 kvm
Byggår: 2001
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 23 Vinst (MSEK) 1,8 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2024 | 23 | 1,8 |
Mer om Kent
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
64 år (och 52 dagar)
Födelsedag
30 april (en fredag om 313 dagar)
Födelsedatum
1962-04-30 (en måndag för 23 428 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 5 år och 314 dagar (en fredag)
Kent Adolfsson är en man på 64 år som bor på Liergatan 14 i Falköping. Kents bostad är en villa på 155 kvm . Där har han bott i 24 år och 341 dagar sedan han flyttade in den 15 juli 2001. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Kents postnummer, 521 40, är medelinkomsten 426 056 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 2,29 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Kent och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Falköping där Kent ingår. Kents lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 33.
Kent bor tillsammans med Åsa Adolfsson. Hon är en 51 årig kvinna som flyttade in den 15 juli 2001 och har bott där totalt 24 år och 341 dagar. Han är gift med Åsa Adolfsson .
På Kents nästa födelsedag fyller han 65 år. Den inträffar om 313 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 5 år och 314 dagar (en fredag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 274 dagar.
Namnet Kent är 'Kortform av Kennet'.
Kent har 1 bolagsengagemang (
PKent Bygg AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kent i Sverige Kent Bergvall Haug i Uppsala, Kent Grimm i Sundbyberg och Kent Kihl i Svanesund.
Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Kent Adolfsson
Var bor Kent?
Hur gammal är Kent?
Kent Adolfsson är 64 år gammal och föddes den 30 april 1962. Han fyller 65 år den 30 april.
Har Kent några bolagsengagemang?
Kent har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat PKent Bygg AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Kent några fordon?
Är Kent gift?
Kent är gift med Åsa Adolfsson.
Vilket telefonnummer har Kent?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Kent.
Vilket stjärntecken har Kent?
Kent har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Kent folkbokförd?
Kent Adolfsson är folkbokförd i Falköping kommun.
Vilket län tillhör Kent?
Kent Adolfsson tillhör Västra Götaland.
Vilken församling tillhör Kent?
Kent Adolfsson tillhör Falköpings församling.