7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-25

Dan Roger Micael Adolfsson

Årsinkomst: Kolla Rogers lön anonymt

Personnummer: 19620606- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 64 år

Födelsedag: 6 juni 1962

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 2 juni

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Dan Roger Micael Adolfsson

Förnamn: Dan Roger Micael

Tilltalsnamn: Roger

Efternamn: Adolfsson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2015-11-16

Gatuadress: Sunnskärsvägen 7

Postnummer: 653 38

Postort: Karlstad

Församling: Västerstrands församling (178011)

Kommun: Karlstad (1780)

Län: Värmland (17)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Roger

Roger Adolfsson är en 64 årig man bosatt i Karlstad kommun. Han bor i en villa på 185 kvm . Där har han bott i sammanlagt 10 år och 221 dagar sedan 16 november 2015. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Roger

Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Roger Adolfsson?

Vad tjänar Roger?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Rogers
Kreditstatus?

Nyfiken på Rogers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Sunnskärsvägen 7

Latitud: 59.362382   |   Longitud: 13.428332

Registrerat på adressen


Sunnskärsvägen 7
653 38 Karlstad

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Roger kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Roger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Rogers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 185 kvm

Byggår: 2015

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Roger har inga bolagsengagemang


Mer om Roger


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

64 år (och 19 dagar)

Födelsedag

06 juni (en söndag om 346 dagar)

Födelsedatum

1962-06-06 (en onsdag för 23 395 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 5 år och 347 dagar (en söndag)

Roger Adolfsson är en 64 årig man bosatt i Karlstad kommun. Han bor i en villa på 185 kvm . Där har han bott i sammanlagt 10 år och 221 dagar sedan 16 november 2015. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Rogers bostadsområde, på postnummer 653 38, har 5,04 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 400 806 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Karlstad där Rogers ingår. Rogers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 70.

Roger bor tillsammans med en 62 årig kvinna vid namn Catrin Lorén. Hon registrerades på adressen den 16 november 2015, och har bott där totalt 10 år och 221 dagar. Han är inte gift.

Vill du fira Rogers födelsedag ska du gratulera honom om 346 dagar då han fyller 65 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 342 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 5 år och 347 dagar (en söndag).

Namnet Roger är 'Engelskt namn, motsvarande ett nordiskt namn sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’spjut’'.

Roger har inga bolagsengagemang.

De tre mest eftersökta Roger i Sverige det senaste kvartalet är Roger Nordin Elgh i Värmdö, Roger Wilson i Stockholm och Roger Ljung i Malmö.

Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Roger Adolfsson