7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-01

Kent Erik Yngve Fäldt

Årsinkomst: Kolla Kents lön anonymt

Personnummer: 19621129- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 63 år

Födelsedag: 29 november 1962

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 22 mars

Stjärntecken: Skytten

Namnregistrering

Personnamn: Kent Erik Yngve Fäldt

Förnamn: Kent Erik Yngve

Tilltalsnamn: Kent

Efternamn: Fäldt

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2013-08-26

Gatuadress: Liegatan 18

Postnummer: 582 52

Postort: Linköping

Församling: Tannefors församling (058039)

Kommun: Linköping (0580)

Län: Östergötland (05)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Kent

Kent Fäldt är en man på 63 år som bor på Liegatan 18 i Linköping. Kents bostad är en lägenhet med 3 rum på 96 kvm . Där har han bott i 12 år och 309 dagar sedan han flyttade in den 26 augusti 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Kent

Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Kent Fäldt?

Vad tjänar Kent?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Kents
Kreditstatus?

Nyfiken på Kents Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Liegatan 18

Latitud: 58.408048   |   Longitud: 15.637509

Registrerat på adressen


Liegatan 18
582 52 Linköping



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Kent kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Kent hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Kents bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Bostadsrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 96 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1944

Illustration stad

Bolagsengagemang | 3 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Sola i Linköping AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0,6 Vinst (MSEK) −0,1
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 100% 2025 0,6 −0,1
Inreda i Linköping AB Typ Aktiebolag Status Konkurs
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2023 Omsättning (MSEK) 2,7 Vinst (MSEK) 0,2
Aktiebolag Konkurs
Styrelseledamot 100% 2023 2,7 0,2
Bostadsrättsföreningen Sebohus nr 1 i Linköping Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot, Ordförande Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot, Ordförande 0

Mer om Kent


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

63 år (och 214 dagar)

Födelsedag

29 november (en söndag om 151 dagar)

Födelsedatum

1962-11-29 (en torsdag för 23 225 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 6 år och 151 dagar (en måndag)

Kent Fäldt är en man på 63 år som bor på Liegatan 18 i Linköping. Kents bostad är en lägenhet med 3 rum på 96 kvm . Där har han bott i 12 år och 309 dagar sedan han flyttade in den 26 augusti 2013. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Kents postnummer, 582 52, är medelinkomsten 694 153 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,73 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Kent och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Linköping där Kent ingår. Kents lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 103.

Kent bor tillsammans med Veronica Fäldt. Hon är en 59 årig kvinna som flyttade in den 26 augusti 2013 och har bott där totalt 12 år och 309 dagar. Han är gift med Veronica Fäldt .

På Kents nästa födelsedag fyller han 64 år. Den inträffar om 151 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 6 år och 151 dagar (en måndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 264 dagar.

Namnet Kent är 'Kortform av Kennet'.

Kent har 3 bolagsengagemang ( Sola i Linköping AB , Inreda i Linköping AB och Bostadsrättsföreningen Sebohus nr 1 i Linköping ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Kent i Sverige Kent Bergvall Haug i Uppsala, Kent Grimm i Sundbyberg och Kent Kihl i Svanesund.

Informationen om Kent kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Kent Fäldt