7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-19
Per Olov Jönsson
Årsinkomst: Kolla Pers lön anonymt
Personnummer: 19630504-
Ålder: 63 år
Födelsedag: 4 maj 1963
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 1 augusti
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Per Olov Jönsson
Förnamn: Per Olov
Tilltalsnamn: Per
Efternamn: Jönsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2019-05-27
Gatuadress: Lärkvägen 29
Postnummer: 284 37
Postort: Perstorp
Distrikt: Perstorp
Församling: Perstorps församling (127501)
Kommun: Perstorp (1275)
Län: Skåne (12)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Per
Per Jönsson är en 63 årig man och bosatt på Lärkvägen 29 i Perstorp. Hans bostad är en villa på 130 kvm . Han flyttade in på adressen den 27 maj 2019 och har sammanlagt bott där i 7 år och 23 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Per
Informationen om Per kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lärkvägen 29
Registrerat på adressen
284 37 Perstorp
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Agneta Isabelle Herslow (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Agneta Isabelle Herslow (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2024-01-15 (2 år) Ägare Agneta Herslow Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2024-01-15 (2 år) | Agneta Herslow | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Per kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Per hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Pers bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 130 kvm
Byggår: 1971
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 1 Vinst (MSEK) 0,3 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2025 | 1 | 0,3 |
Mer om Per
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
63 år (och 46 dagar)
Födelsedag
04 maj (en tisdag om 319 dagar)
Födelsedatum
1963-05-04 (en lördag för 23 057 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 6 år och 319 dagar (en onsdag)
Per Jönsson är en 63 årig man och bosatt på Lärkvägen 29 i Perstorp. Hans bostad är en villa på 130 kvm . Han flyttade in på adressen den 27 maj 2019 och har sammanlagt bott där i 7 år och 23 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Pers bostadsområde, på postnummer 284 37, är 387 293 kr per år och 3,83 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Perstorp där Pers ingår. Pers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 22.
Förutom Per bor också Agneta Herslow på adressen. Där har hon bott i 11 år och 303 dagar sedan hon först registrerades där den 20 augusti 2014. På adressen finns också en hund registrerad som Per inte är ägare till. Per är inte gift.
Pers nästa födelsedag är om 319 dagar då han fyller 64 år. Hans namnsdag är om 43 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 6 år och 319 dagar (en onsdag).
Namnet Per är 'Svensk form av det latinska namnet Pe´trus (urspr. grekiskt och eg. en övers. av arameiskans Kefas ’klippa’)'.
Per har 1 bolagsengagemang (
Market Regulation Consultants Sweden AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Per i Sverige Per Gessle i Halmstad, Per Elofsson i Röbäck och Per Gynnerfelt i Västervik.
Informationen om Per kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Per Jönsson
Var bor Per?
Hur gammal är Per?
Per Jönsson är 63 år gammal och föddes den 4 maj 1963. Han fyller 64 år den 4 maj.
Har Per några bolagsengagemang?
Per har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Market Regulation Consultants Sweden AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Per några fordon?
Är Per gift?
Per är inte gift.
Vilket telefonnummer har Per?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Per.
Vilket stjärntecken har Per?
Per har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Per folkbokförd?
Per Jönsson är folkbokförd i Perstorp kommun.
Vilket län tillhör Per?
Per Jönsson tillhör Skåne.
Vilken församling tillhör Per?
Per Jönsson tillhör Perstorps församling.