7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-16

Jan Christer Rispling

Årsinkomst: Kolla Christers lön anonymt

Personnummer: 19630824- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 62 år

Födelsedag: 24 augusti 1963

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 11 januari

Stjärntecken: Jungfrun

Namnregistrering

Personnamn: Jan Christer Rispling

Förnamn: Jan Christer

Tilltalsnamn: Christer

Efternamn: Rispling

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-01-25

Gatuadress: Engelbrektsgatan 4 lgh 1002

Våning & dörr: Entréplan, dörr 2 från vänster

Postnummer: 722 16

Postort: Västerås

Distrikt: Västerås domkyrkodistrikt

Församling: Västerås domkyrkoförsamling (198001)

Kommun: Västerås (1980)

Län: Västmanland (19)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Christer

Christer Rispling är en 62 årig man och bosatt på Engelbrektsgatan 4 lgh 1002 i Västerås. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 119 kvm . Han flyttade in på adressen den 25 januari 2025 och har sammanlagt bott där i 1 år och 142 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Christer

Informationen om Christer kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Christer Rispling?

Vad tjänar Christer?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Christers
Kreditstatus?

Nyfiken på Christers Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Engelbrektsgatan 4 lgh 1002

Latitud: 59.613111   |   Longitud: 16.544919

Registrerat på adressen


Engelbrektsgatan 4 lgh 1002
722 16 Västerås

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
ENGELSK SPRINGER SPANIEL Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2003-12-26 (22 år) Ägare Camilla Rispling Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2003-12-26 (22 år) Camilla Rispling Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Christer kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Christer hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Christers bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Lägenhet

Antal rum: 3

Kökstyp: Standard kök

Boarea: 119 kvm

Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet

Byggår: 1929

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Rispling Design Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Christer


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

62 år (och 296 dagar)

Födelsedag

24 augusti (en måndag om 69 dagar)

Födelsedatum

1963-08-24 (en lördag för 22 942 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 7 år och 69 dagar (en onsdag)

Christer Rispling är en 62 årig man och bosatt på Engelbrektsgatan 4 lgh 1002 i Västerås. Hans bostad är en lägenhet med 3 rum på 119 kvm . Han flyttade in på adressen den 25 januari 2025 och har sammanlagt bott där i 1 år och 142 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Christers bostadsområde, på postnummer 722 16, är 386 022 kr per år och 5,39 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Västerås där Christers ingår. Christers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 40.

Förutom Christer bor också Camilla Rispling på adressen. Där har hon bott i 1 år och 142 dagar sedan hon först registrerades där den 25 januari 2025. På adressen finns också en hund registrerad som Christer inte är ägare till. Christer är gift med Camilla Rispling .

Christers nästa födelsedag är om 69 dagar då han fyller 63 år. Hans namnsdag är om 209 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 7 år och 69 dagar (en onsdag).

Namnet Jan är 'Tyskt namn, urspr. en lågtysk form av Johan'.

Christer har 1 bolagsengagemang ( Rispling Design ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Christer i Sverige Christer Gangstad i Västerås, Christer Johannesson i Halmstad och Christer Ulfbåge i Ljusterö.

Informationen om Christer kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.