7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-29
Karl Roger Franzén
Årsinkomst: Kolla Rogers lön anonymt
Personnummer: 19640425-
Ålder: 62 år
Födelsedag: 25 april 1964
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 2 juni
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Karl Roger Franzén
Förnamn: Karl Roger
Tilltalsnamn: Roger
Efternamn: Franzén
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2025-06-01
Gatuadress: Apeltorpsvägen 10
Postnummer: 137 93
Postort: Tungelsta
Distrikt: Västerhaninge
Församling: Västerhaninge-Muskö församling (013606)
Kommun: Haninge (0136)
Län: Stockholm (01)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Roger
Roger Franzén är en 62 årig man bosatt i Haninge kommun. Han bor i en villa på 43 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 28 dagar sedan 1 juni 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Roger
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Apeltorpsvägen 10
Registrerat på adressen
137 93 Tungelsta
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Lön |
Aktiv |
Hundar på adressen | 3 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2012-08-17 (13 år) Ägare Roger Franzén Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2012-08-17 (13 år) | Roger Franzén | Kolla lön direkt | |
|
Födelsedatum 2021-02-05 (5 år) Ägare Margareta Tärnblom Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2021-02-05 (5 år) | Margareta Tärnblom | Kolla lön direkt | |
|
Födelsedatum 2012-08-23 (13 år) Ägare Margareta Tärnblom Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2012-08-23 (13 år) | Margareta Tärnblom | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Roger kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Roger hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Rogers bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 43 kvm
Byggår: 1972
Bolagsengagemang | 0 st
Roger har inga bolagsengagemang
Mer om Roger
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
62 år (och 65 dagar)
Födelsedag
25 april (en söndag om 300 dagar)
Födelsedatum
1964-04-25 (en lördag för 22 710 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 7 år och 300 dagar (en tisdag)
Roger Franzén är en 62 årig man bosatt i Haninge kommun. Han bor i en villa på 43 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 28 dagar sedan 1 juni 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad.
I Rogers bostadsområde, på postnummer 137 93, har 8,97 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 374 182 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Haninge där Rogers ingår. Rogers lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 212.
Roger bor tillsammans med en 68 årig kvinna vid namn Margareta Tärnblom. Hon registrerades på adressen den 29 november 1999, och har bott där totalt 26 år och 212 dagar. Det finns också 3 hundar i bostaden. Han är inte gift.
Vill du fira Rogers födelsedag ska du gratulera honom om 300 dagar då han fyller 63 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 338 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 70 år om 7 år och 300 dagar (en tisdag).
Namnet Roger är 'Engelskt namn, motsvarande ett nordiskt namn sammansatt av ord med bet. ’ära’ och ’spjut’'.
Roger har inga bolagsengagemang.
De tre mest eftersökta Roger i Sverige det senaste kvartalet är Roger Nordin Elgh i Värmdö, Roger Wilson i Stockholm och Roger Ljung i Malmö.
Informationen om Roger kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Roger Franzén
Var bor Roger?
Hur gammal är Roger?
Roger Franzén är 62 år gammal och föddes den 25 april 1964. Han fyller 63 år den 25 april.
Har Roger några bolagsengagemang?
Roger har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Roger några fordon?
Är Roger gift?
Roger är inte gift.
Vilket telefonnummer har Roger?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Roger.
Vilket stjärntecken har Roger?
Roger har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Roger folkbokförd?
Roger Franzén är folkbokförd i Haninge kommun.
Vilket län tillhör Roger?
Roger Franzén tillhör Stockholm.
Vilken församling tillhör Roger?
Roger Franzén tillhör Västerhaninge-Muskö församling.