7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-02
Sven-Erik Rosén
Årsinkomst: Kolla Sven-Eriks lön anonymt
Personnummer: 19651030-
Ålder: 60 år
Födelsedag: 30 oktober 1965
Juridiskt kön: Man
Stjärntecken: Skorpionen
Telefon: 076-8216262
Namnregistrering
Personnamn: Sven-Erik Rosén
Förnamn: Sven-Erik
Tilltalsnamn: Sven-Erik
Efternamn: Rosén
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2006-07-11
Gatuadress: Faluvägen 153
Postnummer: 784 73
Postort: Borlänge
Församling: Stora Tuna församling (208102)
Kommun: Borlänge (2081)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Sven-Erik
Sven-Erik Rosén är en man på 60 år som bor på Faluvägen 153 i Borlänge. Sven-Eriks bostad är en villa på 109 kvm . Där har han bott i 19 år och 356 dagar sedan han flyttade in den 11 juli 2006. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Sven-Erik
Informationen om Sven-Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Faluvägen 153
Registrerat på adressen
784 73 Borlänge
Personer
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2024-04-18 (2 år) Ägare Gunilla Stegemann Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2024-04-18 (2 år) | Gunilla Stegemann | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Sven-Erik kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Sven-Erik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Sven-Eriks bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 109 kvm
Byggår: 2006
Bolagsengagemang | 2 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 491 Vinst (MSEK) 4312 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 | 2024 | 491 | 4312 | |
|
Befattning Styrelsesuppleant Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 38769 Vinst (MSEK) 118 |
Aktiv |
Styrelsesuppleant | 0 | 2024 | 38769 | 118 |
Mer om Sven-Erik
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
60 år (och 245 dagar)
Födelsedag
30 oktober (en fredag om 120 dagar)
Födelsedatum
1965-10-30 (en lördag för 22 160 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 9 år och 120 dagar (en tisdag)
Sven-Erik Rosén är en man på 60 år som bor på Faluvägen 153 i Borlänge. Sven-Eriks bostad är en villa på 109 kvm . Där har han bott i 19 år och 356 dagar sedan han flyttade in den 11 juli 2006. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Sven-Eriks postnummer, 784 73, är medelinkomsten 343 568 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,60 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Sven-Erik och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Borlänge där Sven-Erik ingår. Sven-Eriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 110.
Sven-Erik bor tillsammans med 2 personer: Gunilla Stegemann , Ella Rosén . På adressen finns en hund (som Sven-Erik inte är ägare till). Han är inte gift.
På Sven-Eriks nästa födelsedag fyller han 61 år. Den inträffar om 120 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 9 år och 120 dagar (en tisdag). Han har ingen namnsdag i almanackan, utan får fira den 1 januari (om 183 dagar) tillsammans med alla andra som saknar en särskild dag för sitt namn.
Sven-Erik har 2 bolagsengagemang (
SSAB AB
och
SSAB EMEA AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sven-Erik i Sverige Sven-Erik Andersson i Södra Sunderbyn, Sven-Erik Nilsson i Växjö och Sven-Erik Lejon i Ekerö.
Informationen om Sven-Erik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Telefonnummer
076-8216262 070-2847751 070-3049595
Andra möjliga format
Läs merMinska
0046768216262 +46768216262 +4676-8216262 +4676-821 62 62 0768216262 076-8216262 076-821 62 62 076 821 62 62 076 8216262 0046702847751 +46702847751 +4670-2847751 +4670-284 77 51 0702847751 070-2847751 070-284 77 51 070 284 77 51 070 2847751 0046703049595 +46703049595 +4670-3049595 +4670-304 95 95 0703049595 070-3049595 070-304 95 95 070 304 95 95 070 3049595
Vanliga frågor om Sven-Erik Rosén
Var bor Sven-Erik?
Hur gammal är Sven-Erik?
Sven-Erik Rosén är 60 år gammal och föddes den 30 oktober 1965. Han fyller 61 år den 30 oktober.
Har Sven-Erik några bolagsengagemang?
Sven-Erik har 2 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat SSAB AB och SSAB EMEA AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Sven-Erik några fordon?
Är Sven-Erik gift?
Sven-Erik är inte gift.
Vilket telefonnummer har Sven-Erik?
Det telefonnummer som finns registrerat för Sven-Erik är 076-8216262. Han har även fler nummer registrerade.
Vilket stjärntecken har Sven-Erik?
Sven-Erik har stjärntecknet Skorpionen.
I vilken kommun är Sven-Erik folkbokförd?
Sven-Erik Rosén är folkbokförd i Borlänge kommun.
Vilket län tillhör Sven-Erik?
Sven-Erik Rosén tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Sven-Erik?
Sven-Erik Rosén tillhör Stora Tuna församling.