7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-25

Per Henrik Holter

Årsinkomst: Kolla Henriks lön anonymt

Personnummer: 19660223- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 60 år

Födelsedag: 23 februari 1966

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 19 januari

Stjärntecken: Fiskarna

Namnregistrering

Personnamn: Per Henrik Holter

Förnamn: Per Henrik

Tilltalsnamn: Henrik

Efternamn: Holter

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2005-01-21

Gatuadress: Korsuddsvägen 23

Postnummer: 132 42

Postort: Saltsjö-Boo

Församling: Boo församling (018203)

Kommun: Nacka (0182)

Län: Stockholm (01)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Henrik

Henrik Holter är en 60 årig man och bosatt på Korsuddsvägen 23 i Saltsjö-Boo. Hans bostad är en villa på 140 kvm . Han flyttade in på adressen den 21 januari 2005 och har sammanlagt bott där i 21 år och 185 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Henrik

Informationen om Henrik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Henrik Holter?

Vad tjänar Henrik?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Henriks
Kreditstatus?

Nyfiken på Henriks Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Korsuddsvägen 23

Latitud: 59.307596   |   Longitud: 18.223128

Registrerat på adressen


Korsuddsvägen 23
132 42 Saltsjö-Boo

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
KORSUDDENS SAMFÄLLIGHETSFÖRENING Status Aktiv
Ansvarig Lön
Aktiv


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2010-08-31 (15 år) Ägare Anne Holter Steinholtz Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2010-08-31 (15 år) Anne Holter Steinholtz Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Henrik kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Henrik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Henriks bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 140 kvm

Byggår: 2005

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Henrik har inga bolagsengagemang


Mer om Henrik


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

60 år (och 152 dagar)

Födelsedag

23 februari (en tisdag om 213 dagar)

Födelsedatum

1966-02-23 (en onsdag för 22 067 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 70 år om 9 år och 213 dagar (en lördag)

Henrik Holter är en 60 årig man och bosatt på Korsuddsvägen 23 i Saltsjö-Boo. Hans bostad är en villa på 140 kvm . Han flyttade in på adressen den 21 januari 2005 och har sammanlagt bott där i 21 år och 185 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.

Medelinkomsten i Henriks bostadsområde, på postnummer 132 42, är 588 323 kr per år och 3,60 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Nacka där Henriks ingår. Henriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 145.

Förutom Henrik bor också Anne Holter Steinholtz på adressen. Där har hon bott i 21 år och 185 dagar sedan hon först registrerades där den 21 januari 2005. På adressen finns också en hund registrerad som Henrik inte är ägare till. Henrik är gift med Anne Holter Steinholtz .

Henriks nästa födelsedag är om 213 dagar då han fyller 61 år. Hans namnsdag är om 178 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 70 år om 9 år och 213 dagar (en lördag).

Namnet Henrik är 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’hem’ och ’härskare’'.

Henrik har inga bolagsengagemang.

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Henrik i Sverige Henrik Svensson i Lerberget, Henrik Dahlin i Örebro och Henrik Fransson i Borås.

Informationen om Henrik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Henrik Holter