7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-03
Lotta Anna Marlene Franzén
Årsinkomst: Kolla Lottas lön anonymt
Personnummer: 19660610-
Ålder: 60 år
Födelsedag: 10 juni 1966
Juridiskt kön: Kvinna
Namnsdag: 12 maj
Stjärntecken: Tvillingarna
Namnregistrering
Personnamn: Lotta Anna Marlene Franzén
Förnamn: Lotta Anna Marlene
Tilltalsnamn: Lotta
Efternamn: Franzén
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2025-02-04
Gatuadress: Björngränd 16
Postnummer: 791 70
Postort: Falun
Distrikt: Stora Kopparberg
Församling: Stora Kopparbergs församling (208003)
Kommun: Falun (2080)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Lotta
Lotta Franzén är en kvinna på 60 år som bor på Björngränd 16 i Falun. Lottas bostad är en villa på 118 kvm . Där har hon bott i 1 år och 149 dagar sedan hon flyttade in den 4 februari 2025. Hon har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Lotta
Informationen om Lotta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Björngränd 16
Registrerat på adressen
791 70 Falun
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Lotta Anna Marlene Franzén (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Lotta Anna Marlene Franzén (Styrelseledamot) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Lotta kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Lotta hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Lottas bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 118 kvm
Byggår: 1991
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0 Vinst (MSEK) −0 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2024 | 0 | −0 |
Mer om Lotta
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
60 år (och 23 dagar)
Födelsedag
10 juni (en torsdag om 342 dagar)
Födelsedatum
1966-06-10 (en fredag för 21 938 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 70 år om 9 år och 343 dagar (en tisdag)
Lotta Franzén är en kvinna på 60 år som bor på Björngränd 16 i Falun. Lottas bostad är en villa på 118 kvm . Där har hon bott i 1 år och 149 dagar sedan hon flyttade in den 4 februari 2025. Hon har inte någon särskild adress registrerad.
På Lottas postnummer, 791 70, är medelinkomsten 374 003 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 5,72 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Lotta och hennes grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Falun där Lotta ingår. Lottas lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 109.
Lotta bor ensam (det finns ingen annan person över 15 år registrerad på adressen). Hon är inte gift.
På Lottas nästa födelsedag fyller hon 61 år. Den inträffar om 342 dagar. Hennes nästa jubileum är när hon fyller 70 år om 9 år och 343 dagar (en tisdag), och vill du gratulera henne på hennes namnsdag infaller den om 313 dagar.
Namnet Lotta är 'Kortform av Charlotta'.
Lotta har 1 bolagsengagemang (
ELSA Konsult AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Lotta i Sverige Lotta Engberg i Mölnlycke, Lotta Johansen Lundgren i Hägersten och Lotta Schelin i Kungsbacka.
Informationen om Lotta kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Lotta Franzén
Var bor Lotta?
Hur gammal är Lotta?
Lotta Franzén är 60 år gammal och föddes den 10 juni 1966. Hon fyller 61 år den 10 juni.
Har Lotta några bolagsengagemang?
Lotta har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat ELSA Konsult AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Lotta några fordon?
Är Lotta gift?
Lotta är inte gift.
Vilket telefonnummer har Lotta?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Lotta.
Vilket stjärntecken har Lotta?
Lotta har stjärntecknet Tvillingarna.
I vilken kommun är Lotta folkbokförd?
Lotta Franzén är folkbokförd i Falun kommun.
Vilket län tillhör Lotta?
Lotta Franzén tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Lotta?
Lotta Franzén tillhör Stora Kopparbergs församling.