7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-01
Alf Magnus Albertsson
Årsinkomst: Kolla Magnus lön anonymt
Personnummer: 19660730-
Ålder: 59 år
Födelsedag: 30 juli 1966
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 19 augusti
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Alf Magnus Albertsson
Förnamn: Alf Magnus
Tilltalsnamn: Magnus
Efternamn: Albertsson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2005-04-01
Gatuadress: Långhag 5
Postnummer: 781 62
Postort: Gustafs
Distrikt: Gustafs
Församling: Säterbygdens församling (208201)
Kommun: Säter (2082)
Län: Dalarna (20)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Magnus
Magnus Albertsson är en man på 59 år som bor på Långhag 5 i Gustafs. Magnus bostad är en villa på 129 kvm . Där har han bott i 21 år och 91 dagar sedan han flyttade in den 1 april 2005. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Magnus
Informationen om Magnus kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Långhag 5
Registrerat på adressen
781 62 Gustafs
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Alf Magnus Albertsson (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Alf Magnus Albertsson (Styrelseledamot) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 2 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2012-02-07 (14 år) Ägare Magnus Albertsson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2012-02-07 (14 år) | Magnus Albertsson | Kolla lön direkt | |
|
Födelsedatum 2013-12-27 (12 år) Ägare Magnus Albertsson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2013-12-27 (12 år) | Magnus Albertsson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Magnus kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Magnus hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Magnus bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 129 kvm
Byggår: 1942
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 2,3 Vinst (MSEK) 0,3 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2025 | 2,3 | 0,3 |
Mer om Magnus
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
59 år (och 336 dagar)
Födelsedag
30 juli (en torsdag om 29 dagar)
Födelsedatum
1966-07-30 (en lördag för 21 886 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 60 år om 29 dagar (en torsdag)
Magnus Albertsson är en man på 59 år som bor på Långhag 5 i Gustafs. Magnus bostad är en villa på 129 kvm . Där har han bott i 21 år och 91 dagar sedan han flyttade in den 1 april 2005. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Magnus postnummer, 781 62, är medelinkomsten 391 651 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,70 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Magnus och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Säter där Magnus ingår. Magnus lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 15.
Magnus bor tillsammans med Catarina Eriksson. Hon är en 60 årig kvinna som flyttade in den 1 april 2005 och har bott där totalt 21 år och 91 dagar. Det finns också 2 hundar i bostaden. Han är gift med Catarina Eriksson .
På Magnus nästa födelsedag fyller han 60 år. Den inträffar om 29 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 60 år om 29 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 49 dagar.
Namnet Magnus är 'Latinskt namn med bet. ’den store’'.
Magnus har 1 bolagsengagemang (
Vattentjänst i Dalarna AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Magnus i Sverige Magnus Teeling i Hässelby, Magnus Wennerberg i Stockholm och Magnus Uggla i Stockholm.
Informationen om Magnus kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Magnus Albertsson
Var bor Magnus?
Hur gammal är Magnus?
Magnus Albertsson är 59 år gammal och föddes den 30 juli 1966. Han fyller 60 år den 30 juli.
Har Magnus några bolagsengagemang?
Magnus har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Vattentjänst i Dalarna AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Magnus några fordon?
Är Magnus gift?
Magnus är gift med Catarina Eriksson.
Vilket telefonnummer har Magnus?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Magnus.
Vilket stjärntecken har Magnus?
Magnus har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Magnus folkbokförd?
Magnus Albertsson är folkbokförd i Säter kommun.
Vilket län tillhör Magnus?
Magnus Albertsson tillhör Dalarna.
Vilken församling tillhör Magnus?
Magnus Albertsson tillhör Säterbygdens församling.