7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-20

Hans Oscar Olov Pettersson

Årsinkomst: Kolla Olovs lön anonymt

Personnummer: 19670709- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 59 år

Födelsedag: 9 juli 1967

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 29 augusti

Stjärntecken: Kräftan

Namnregistrering

Personnamn: Hans Oscar Olov Pettersson

Förnamn: Hans Oscar Olov

Tilltalsnamn: Olov

Efternamn: Pettersson

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2011-06-20

Gatuadress: Linnégatan 17

Postnummer: 506 36

Postort: Borås

Församling: Borås Gustav Adolfs församling (149002)

Kommun: Borås (1490)

Län: Västra Götaland (14)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Olov

Olov Pettersson är en man på 59 år som bor på Linnégatan 17 i Borås. Olovs bostad är en villa på 127 kvm . Där har han bott i 15 år och 30 dagar sedan han flyttade in den 20 juni 2011. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Olov

Informationen om Olov kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Olov Pettersson?

Vad tjänar Olov?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Olovs
Kreditstatus?

Nyfiken på Olovs Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Linnégatan 17

Latitud: 57.727733   |   Longitud: 12.947178

Registrerat på adressen


Linnégatan 17
506 36 Borås

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Pettersson-Claar AB Status Aktiv
Ansvarig Hans Oscar Olov Pettersson (VD) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Hans Oscar Olov Pettersson (VD) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
KEESHOND Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2011-12-07 (14 år) Ägare Eva Klaar Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2011-12-07 (14 år) Eva Klaar Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Olov kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Olov hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Olovs bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Äganderätt

Bostadstyp: Villa

Boarea: 127 kvm

Byggår: 1974

Illustration stad

Bolagsengagemang | 1 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Pettersson-Claar AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot, VD Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 25-50% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 0 Vinst (MSEK) 0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot, VD 25-50% 2025 0 0

Mer om Olov


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

59 år (och 11 dagar)

Födelsedag

09 juli (en fredag om 354 dagar)

Födelsedatum

1967-07-09 (en söndag för 21 561 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 60 år om 354 dagar (en fredag)

Olov Pettersson är en man på 59 år som bor på Linnégatan 17 i Borås. Olovs bostad är en villa på 127 kvm . Där har han bott i 15 år och 30 dagar sedan han flyttade in den 20 juni 2011. Han har inte någon särskild adress registrerad.

På Olovs postnummer, 506 36, är medelinkomsten 391 635 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,37 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Olov och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Borås där Olov ingår. Olovs lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 113.

Olov bor tillsammans med Eva Klaar. Hon är en 63 årig kvinna som flyttade in den 20 juni 2011 och har bott där totalt 15 år och 30 dagar. På adressen finns en hund (som Olov inte är ägare till). Han är gift med Eva Klaar .

På Olovs nästa födelsedag fyller han 60 år. Den inträffar om 354 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 60 år om 354 dagar (en fredag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 40 dagar.

Namnet Hans är 'Tysk kortform av Johannes'.

Olov har 1 bolagsengagemang ( Pettersson-Claar AB ).

Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Olov i Sverige Olov Linderskjöld i Malmö, Olov Ershag i Nödinge och Olov Mannberg i Skellefteå.

Informationen om Olov kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Olov Pettersson