7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-06-23

Hans Anders Öman

Årsinkomst: Kolla Hans lön anonymt

Personnummer: 19680812- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 57 år

Födelsedag: 12 augusti 1968

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 29 augusti

Stjärntecken: Lejonet

Namnregistrering

Personnamn: Hans Anders Öman

Förnamn: Hans Anders

Tilltalsnamn: Hans

Efternamn: Öman

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2014-07-01

Gatuadress: Vallarvägen 37

Postnummer: 846 73

Postort: Funäsdalen

Distrikt: Tännäs

Församling: Tännäs-Ljusnedals församling (236107)

Kommun: Härjedalen (2361)

Län: Jämtland (23)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Hans

Hans Öman är 57 år och bosatt på Vallarvägen 37 i Funäsdalen. Där har han bott i 11 år och 357 dagar sedan han flyttade in den 1 juli 2014. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Hans

Informationen om Hans kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Hans Öman?

Vad tjänar Hans?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Hans
Kreditstatus?

Nyfiken på Hans Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Vallarvägen 37

Latitud: 62.551726   |   Longitud: 12.562781

Registrerat på adressen


Vallarvägen 37
846 73 Funäsdalen

Företag på adressen | 1 st

Företagsnamn Status Ansvarig Lön
Elfunktioner Dalarna-Härjedalen AB Status Aktiv
Ansvarig Hans Anders Öman (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt
Aktiv Hans Anders Öman (Styrelseledamot) Kolla lön direkt


Hundar på adressen | 1 st

Ras Chipnummer Kön Födelsedatum Ägare Ägarens lön
GRIFFON BELGE Chipnummer DOLT - Bli validerad medlem för att se Kön
Födelsedatum 2015-10-17 (10 år) Ägare Hans Öman Ägarens lön Kolla lön direkt
DOLT - Bli validerad medlem för att se 2015-10-17 (10 år) Hans Öman Kolla lön direkt

Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Hans kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Hans hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?


Bolagsengagemang | 2 st

Företagsnamn Typ Status Befattning Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Elfunktioner Dalarna-Härjedalen AB Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 0 Vinst (MSEK) −0
Aktiebolag Aktiv
Styrelseledamot 100% 2024 0 −0
ELFUNKTIONER DALARNA & HÄRJEDALEN Typ Aktiebolag Status Aktiv
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK)
Aktiebolag Aktiv
Innehavare 0

Mer om Hans


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

57 år (och 315 dagar)

Födelsedag

12 augusti (en onsdag om 50 dagar)

Födelsedatum

1968-08-12 (en måndag för 21 134 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 60 år om 2 år och 50 dagar (en lördag)

Hans Öman är 57 år och bosatt på Vallarvägen 37 i Funäsdalen. Där har han bott i 11 år och 357 dagar sedan han flyttade in den 1 juli 2014. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I området som han bor just nu, på postnummer 846 73, är medelinkomsten 353 967 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 4,96 %. Här kan du köpa Ratsitkatalogen för Härjedalen där Hans ingår. Hans lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 30.

Hans bor tillsammans med Ann-Louise Slättan. Hon har bott på Vallarvägen 37 i totalt 9 år och 354 dagar sedan hon först registrerades på adressen den 4 juli 2016. Det finns även en hund på Hans adress som han är ägare till. Han är inte gift.

Hans fyller 58 år om 50 dagar och har namnsdag om 67 dagar. Hans nästa jubileum sker när han fyller 60 år om 2 år och 50 dagar (en lördag).

Namnet Hans är 'Tysk kortform av Johannes'.

Hans har 2 bolagsengagemang ( Elfunktioner Dalarna-Härjedalen AB och ELFUNKTIONER DALARNA & HÄRJEDALEN ).

Det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Hans i Sverige Hans Blom i Vimmerby, Hans Benndorf i Lidingö och Hans Wiklund i Stockholm.

Informationen om Hans kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Hans Öman