7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-03
Pär Gunnar Johannesson
Årsinkomst: Kolla Pärs lön anonymt
Personnummer: 19690513-
Ålder: 57 år
Födelsedag: 13 maj 1969
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 9 januari
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Pär Gunnar Johannesson
Förnamn: Pär Gunnar
Tilltalsnamn: Pär
Efternamn: Johannesson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2003-05-19
Gatuadress: Bagarvägen 3
Postnummer: 831 52
Postort: Östersund
Distrikt: Östersund
Församling: Östersunds församling (238001)
Kommun: Östersund (2380)
Län: Jämtland (23)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Pär
Pär Johannesson är en 57 årig man och bosatt på Bagarvägen 3 i Östersund. Hans bostad är en villa på 164 kvm . Han flyttade in på adressen den 19 maj 2003 och har sammanlagt bott där i 23 år och 45 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad. Läs mer om Pär
Informationen om Pär kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Bagarvägen 3
Registrerat på adressen
831 52 Östersund
Företag på adressen | 2 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Pär Gunnar Johannesson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Pär Gunnar Johannesson (Innehavare) | Kolla lön direkt |
|
Ansvarig Inger Margaretha Johannesson (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Inger Margaretha Johannesson (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 2 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2015-02-22 (11 år) Ägare Pär Johannesson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2015-02-22 (11 år) | Pär Johannesson | Kolla lön direkt | |
|
Födelsedatum 2004-03-02 (22 år) Ägare Pär Johannesson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2004-03-02 (22 år) | Pär Johannesson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Pär kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Pär hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Pärs bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 164 kvm
Byggår: 1979
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Innehavare Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Innehavare | 0 |
Mer om Pär
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
57 år (och 51 dagar)
Födelsedag
13 maj (en torsdag om 314 dagar)
Födelsedatum
1969-05-13 (en tisdag för 20 870 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 60 år om 2 år och 314 dagar (en söndag)
Pär Johannesson är en 57 årig man och bosatt på Bagarvägen 3 i Östersund. Hans bostad är en villa på 164 kvm . Han flyttade in på adressen den 19 maj 2003 och har sammanlagt bott där i 23 år och 45 dagar. Han har ingen särskild adress registrerad.
Medelinkomsten i Pärs bostadsområde, på postnummer 831 52, är 436 278 kr per år och 1,08 % av personerna i området har betalningsanmärkningar. För att få se mer inkomstdata från området kan du köpa Ratsitkatalogen för Östersund där Pärs ingår. Pärs lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 58.
Förutom Pär bor också Inger Johannesson på adressen. Där har hon bott i 23 år och 45 dagar sedan hon först registrerades där den 19 maj 2003. Det finns också 2 hundar i bostaden. Pär är gift med Inger Johannesson .
Pärs nästa födelsedag är om 314 dagar då han fyller 58 år. Hans namnsdag är om 190 dagar och hans nästa jubileum är när han fyller 60 år om 2 år och 314 dagar (en söndag).
Namnet Gunnar är 'Nordiskt (germanskt) namn, sammansatt av ord med bet. ’strid’ och ’krigare’'.
Pär har 1 bolagsengagemang (
Johannesson, Pär
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Pär i Sverige Pär Lernström i Enebyberg, Pär Alfredsson i Höviksnäs och Pär Svärdson i Lidingö.
Informationen om Pär kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Pär Johannesson
Var bor Pär?
Hur gammal är Pär?
Pär Johannesson är 57 år gammal och föddes den 13 maj 1969. Han fyller 58 år den 13 maj.
Har Pär några bolagsengagemang?
Pär har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Johannesson, Pär . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Pär några fordon?
Är Pär gift?
Pär är gift med Inger Johannesson.
Vilket telefonnummer har Pär?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Pär.
Vilket stjärntecken har Pär?
Pär har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Pär folkbokförd?
Pär Johannesson är folkbokförd i Östersund kommun.
Vilket län tillhör Pär?
Pär Johannesson tillhör Jämtland.
Vilken församling tillhör Pär?
Pär Johannesson tillhör Östersunds församling.