7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-24
Carel Sebastian Rimsch
Årsinkomst: Kolla Sebastians lön anonymt
Personnummer: 19690520-
Ålder: 57 år
Födelsedag: 20 maj 1969
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 20 januari
Stjärntecken: Oxen
Namnregistrering
Personnamn: Carel Sebastian Rimsch
Förnamn: Carel Sebastian
Tilltalsnamn: Sebastian
Efternamn: Rimsch
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2018-10-10
Gatuadress: Baggetorp 411
Postnummer: 718 95
Postort: Ervalla
Distrikt: Ervalla
Församling: Axbergs församling (188013)
Kommun: Örebro (1880)
Län: Örebro (18)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Sebastian
Sebastian Rimsch är en man på 57 år som bor på Baggetorp 411 i Ervalla. Sebastians bostad är ett lantbruk på 220 kvm . Där har han bott i 7 år och 257 dagar sedan han flyttade in den 10 oktober 2018. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Sebastian
Informationen om Sebastian kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Baggetorp 411
Registrerat på adressen
718 95 Ervalla
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Karin Cecilia Rimsch (Innehavare) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Karin Cecilia Rimsch (Innehavare) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2019-03-16 (7 år) Ägare Sebastian Rimsch Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2019-03-16 (7 år) | Sebastian Rimsch | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Sebastian kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Sebastian hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Sebastians bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Lantbruk
Boarea: 220 kvm
Byggår: 1922
Bolagsengagemang | 0 st
Sebastian har inga bolagsengagemang
Mer om Sebastian
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
57 år (och 35 dagar)
Födelsedag
20 maj (en torsdag om 330 dagar)
Födelsedatum
1969-05-20 (en tisdag för 20 854 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 60 år om 2 år och 330 dagar (en söndag)
Sebastian Rimsch är en man på 57 år som bor på Baggetorp 411 i Ervalla. Sebastians bostad är ett lantbruk på 220 kvm . Där har han bott i 7 år och 257 dagar sedan han flyttade in den 10 oktober 2018. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Sebastians postnummer, 718 95, är medelinkomsten 372 985 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 3,99 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Sebastian och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Örebro där Sebastian ingår. Sebastians lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 338.
Sebastian bor tillsammans med Karin Rimsch. Hon är en 54 årig kvinna som flyttade in den 21 maj 2005 och har bott där totalt 21 år och 34 dagar. På adressen finns en hund (som Sebastian är ägare till). Han är gift med Karin Rimsch .
På Sebastians nästa födelsedag fyller han 58 år. Den inträffar om 330 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 60 år om 2 år och 330 dagar (en söndag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 210 dagar.
Namnet Sebastian är 'Latinskt helgonnamn (Sebastia´nus), urspr. ett grekiskt namn med bet. ’den vördade’'.
Sebastian har inga bolagsengagemang.
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Sebastian i Sverige Sebastian Lundborg i Stockholm, Sebastian Hammarberg i Kungsgården och Sebastian Lindqvist i Stockholm.
Informationen om Sebastian kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Sebastian Rimsch
Var bor Sebastian?
Hur gammal är Sebastian?
Sebastian Rimsch är 57 år gammal och föddes den 20 maj 1969. Han fyller 58 år den 20 maj.
Har Sebastian några bolagsengagemang?
Sebastian har inga registrerade bolagsengagemang.
Äger Sebastian några fordon?
Är Sebastian gift?
Sebastian är gift med Karin Rimsch.
Vilket telefonnummer har Sebastian?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Sebastian.
Vilket stjärntecken har Sebastian?
Sebastian har stjärntecknet Oxen.
I vilken kommun är Sebastian folkbokförd?
Sebastian Rimsch är folkbokförd i Örebro kommun.
Vilket län tillhör Sebastian?
Sebastian Rimsch tillhör Örebro.
Vilken församling tillhör Sebastian?
Sebastian Rimsch tillhör Axbergs församling.