7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-02
Lars Henrik Andersson
Årsinkomst: Kolla Henriks lön anonymt
Personnummer: 19690809-
Ålder: 56 år
Födelsedag: 9 augusti 1969
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 19 januari
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Lars Henrik Andersson
Förnamn: Lars Henrik
Tilltalsnamn: Henrik
Efternamn: Andersson
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 1997-08-21
Gatuadress: Lövlund 137
Postnummer: 742 96
Postort: Gräsö
Församling: Öregrund-Gräsö församling (038207)
Kommun: Östhammar (0382)
Län: Uppsala (03)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Henrik
Henrik Andersson är en man på 56 år som bor på Lövlund 137 i Gräsö. Henriks bostad är en villa på 116 kvm . Där har han bott i 28 år och 315 dagar sedan han flyttade in den 21 augusti 1997. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Henrik
Informationen om Henrik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Lövlund 137
Registrerat på adressen
742 96 Gräsö
Telefonnummer
Företag på adressen | 1 st
| Företagsnamn | Status | Ansvarig | Lön |
|---|---|---|---|
|
Ansvarig Lars Henrik Andersson (Styrelseledamot) Lön Kolla lön direkt |
Aktiv | Lars Henrik Andersson (Styrelseledamot) | Kolla lön direkt |
Hundar på adressen | 1 st
| Ras | Chipnummer | Kön | Födelsedatum | Ägare | Ägarens lön |
|---|---|---|---|---|---|
|
Födelsedatum 2015-02-28 (11 år) Ägare Henrik Andersson Ägarens lön Kolla lön direkt |
DOLT - Bli validerad medlem för att se | 2015-02-28 (11 år) | Henrik Andersson | Kolla lön direkt |
Uppdaterad 2026-05-18. Vi uppdaterar hunduppgifter var tredje månad och visar endast hundar med chipnummer. Vid felaktig uppgift begär rättelse hos Jordbruksverket.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Henrik kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Henrik hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Henriks bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 116 kvm
Byggår: 1963
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2024 Omsättning (MSEK) 2,5 Vinst (MSEK) 0,4 |
Aktiv |
Styrelseledamot | 100% | 2024 | 2,5 | 0,4 |
Mer om Henrik
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
56 år (och 327 dagar)
Födelsedag
09 augusti (en söndag om 38 dagar)
Födelsedatum
1969-08-09 (en lördag för 20 781 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 60 år om 3 år och 38 dagar (en torsdag)
Henrik Andersson är en man på 56 år som bor på Lövlund 137 i Gräsö. Henriks bostad är en villa på 116 kvm . Där har han bott i 28 år och 315 dagar sedan han flyttade in den 21 augusti 1997. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Henriks postnummer, 742 96, är medelinkomsten 693 969 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 0,79 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Henrik och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Östhammar där Henrik ingår. Henriks lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 33.
Henrik bor tillsammans med Pernilla Rahm. Hon är en 54 årig kvinna som flyttade in den 21 augusti 1997 och har bott där totalt 28 år och 315 dagar. På adressen finns en hund (som Henrik är ägare till). Han är inte gift.
På Henriks nästa födelsedag fyller han 57 år. Den inträffar om 38 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 60 år om 3 år och 38 dagar (en torsdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 201 dagar.
Namnet Henrik är 'Tyskt namn, sammansatt av ord med bet. ’hem’ och ’härskare’'.
Henrik har 1 bolagsengagemang (
Henriks Skogstjänster AB
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Henrik i Sverige Henrik Svensson i Lerberget, Henrik Dahlin i Örebro och Henrik Fransson i Borås.
Informationen om Henrik kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Henrik Andersson
Var bor Henrik?
Hur gammal är Henrik?
Henrik Andersson är 56 år gammal och föddes den 9 augusti 1969. Han fyller 57 år den 9 augusti.
Har Henrik några bolagsengagemang?
Henrik har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Henriks Skogstjänster AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Henrik några fordon?
Är Henrik gift?
Henrik är inte gift.
Vilket telefonnummer har Henrik?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Henrik.
Vilket stjärntecken har Henrik?
Henrik har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Henrik folkbokförd?
Henrik Andersson är folkbokförd i Östhammar kommun.
Vilket län tillhör Henrik?
Henrik Andersson tillhör Uppsala.
Vilken församling tillhör Henrik?
Henrik Andersson tillhör Öregrund-Gräsö församling.