7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill

Personuppgifter

Senast uppdaterad
2026-07-19

Raimo Juhani Kosonen

Årsinkomst: Kolla Raimos lön anonymt

Personnummer: 19730616- XXXXVisas för medlemmar

Ålder: 53 år

Födelsedag: 16 juni 1973

Juridiskt kön: Man

Namnsdag: 27 december

Stjärntecken: Tvillingarna

Namnregistrering

Personnamn: Raimo Juhani Kosonen

Förnamn: Raimo Juhani

Tilltalsnamn: Raimo

Efternamn: Kosonen

Mellannamn: Finns ej registrerat

Folkbokföring

Adressändring: 2025-06-01

Gatuadress: Finngårdsvägen 23

Postnummer: 772 70

Postort: Saxdalen

Distrikt: Grangärde

Församling: Gränge-Säfsnäs församling (208503)

Kommun: Ludvika (2085)

Län: Dalarna (20)

Särskild Adress

Personen har ingen särskild adress registrerad.

Mer om Raimo

Raimo Kosonen är en 53 årig man bosatt i Ludvika kommun. Han bor i ett kedjehus på 68 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 48 dagar sedan 1 juni 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Raimo

Informationen om Raimo kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vad tjänar
Raimo Kosonen?

Vad tjänar Raimo?
Kopia
skickasHär skickas en kopia till omfrågad = inte anonymt

Hur är Raimos
Kreditstatus?

Nyfiken på Raimos Kreditstatus?

Karta & vägbeskrivning till Finngårdsvägen 23

Latitud: 60.147556   |   Longitud: 14.983411

Registrerat på adressen


Finngårdsvägen 23
772 70 Saxdalen

Företag

Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.



Hundar på adressen

Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.

100%
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt

Vem tjänar mest i Raimo kommun?

Se de 25 personerna med högst lön i Raimo hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.

Illustration vem tjänar mest?

Raimos bostad


Fakta om bostaden

Ägandeform: Hyresrätt

Bostadstyp: Kedjehus

Boarea: 68 kvm

Illustration stad

Bolagsengagemang | 0 st

Raimo har inga bolagsengagemang


Mer om Raimo


Ålder

Födelsedag

Födelsedatum

Nästa jubileum

Ålder

53 år (och 33 dagar)

Födelsedag

16 juni (en onsdag om 332 dagar)

Födelsedatum

1973-06-16 (en lördag för 19 391 dagar sedan)

Nästa jubileum

Fyller 60 år om 6 år och 332 dagar (en torsdag)

Raimo Kosonen är en 53 årig man bosatt i Ludvika kommun. Han bor i ett kedjehus på 68 kvm . Där har han bott i sammanlagt 1 år och 48 dagar sedan 1 juni 2025. Han har inte någon särskild adress registrerad.

I Raimos bostadsområde, på postnummer 772 70, har 6,88 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 356 140 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Ludvika där Raimos ingår. Raimos lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 66.

Raimo bor tillsammans med en 56 årig kvinna vid namn Martina Kosonen. Hon registrerades på adressen den 1 juni 2025, och har bott där totalt 1 år och 48 dagar. Han är gift med Martina Kosonen .

Vill du fira Raimos födelsedag ska du gratulera honom om 332 dagar då han fyller 54 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 161 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 60 år om 6 år och 332 dagar (en torsdag).

Raimo har inga bolagsengagemang.

De tre mest eftersökta Raimo i Sverige det senaste kvartalet är Raimo Komulainen i Oxelösund, Raimo Heino i Västerås och Raimo Kristo i Karlskoga.

Informationen om Raimo kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.

Vanliga frågor om Raimo Kosonen