7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-06-29
Bengt Joacim Alm
Årsinkomst: Kolla Bengt Joacims lön anonymt
Personnummer: 19820316-
Ålder: 44 år
Födelsedag: 16 mars 1982
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 21 mars
Stjärntecken: Fiskarna
Namnregistrering
Personnamn: Bengt Joacim Alm
Förnamn: Bengt Joacim
Tilltalsnamn: Finns ej registrerat
Efternamn: Alm
Mellannamn: Finns ej registrerat
Folkbokföring
Adressändring: 2023-06-01
Gatuadress: Österängsvägen 23 A
Postnummer: 182 46
Postort: Enebyberg
Distrikt: Danderyd
Församling: Danderyds församling (016201)
Kommun: Danderyd (0162)
Län: Stockholm (01)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om
Bengt Joacim Alm är en 44 årig man bosatt i Danderyd kommun. Han bor i en villa på 140 kvm . Där har han bott i sammanlagt 3 år och 28 dagar sedan 1 juni 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om
Informationen om kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Österängsvägen 23 A
Registrerat på adressen
182 46 Enebyberg
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Bengt Joacim kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Bengt Joacim hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Bengt Joacims bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Äganderätt
Bostadstyp: Villa
Boarea: 140 kvm
Byggår: 1909
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot, VD Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 100% Bokslut 2025 Omsättning (MSEK) 1,6 Vinst (MSEK) 0,2 |
Aktiv |
Styrelseledamot, VD | 100% | 2025 | 1,6 | 0,2 |
Mer om Bengt Joacim
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
44 år (och 105 dagar)
Födelsedag
16 mars (en tisdag om 260 dagar)
Födelsedatum
1982-03-16 (en tisdag för 16 176 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 50 år om 5 år och 261 dagar (en tisdag)
Bengt Joacim Alm är en 44 årig man bosatt i Danderyd kommun. Han bor i en villa på 140 kvm . Där har han bott i sammanlagt 3 år och 28 dagar sedan 1 juni 2023. Han har inte någon särskild adress registrerad.
I Bengt Joacims bostadsområde, på postnummer 182 46, har 0,77 % av personerna betalningsanmärkningar och medelinkomsten beräknas vara 829 633 kr per år. Vill du se mer exakta uppgifter om inkomst och betalningsanmärkningar på adressen kan du köpa Ratsitkatalogen för Danderyd där Bengt Joacims ingår. Bengt Joacims lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 32.
Bengt Joacim bor tillsammans med en 40 årig kvinna vid namn Sara Bruhn. Hon registrerades på adressen den 1 juni 2023, och har bott där totalt 3 år och 28 dagar. Han är inte gift.
Vill du fira Bengt Joacims födelsedag ska du gratulera honom om 260 dagar då han fyller 45 år. Andra tillfällen att fira är hans namnsdag som inträffar om 265 dagar och hans nästa jubileum när han fyller 50 år om 5 år och 261 dagar (en tisdag).
Namnet Bengt är 'Svensk form av det latinska namnet Benedi´ctus ’den välsignade’'.
Bengt Joacim har 1 bolagsengagemang (
Awesome Ventures AB
).
De tre mest eftersökta Bengt Joacim i Sverige det senaste kvartalet är Bengt von Hofsten i Stockholm, Joacim Fredriksson i Skellefteå och Joacim Wiking i Örebro.
Informationen om Bengt Joacim kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Bengt Joacim Alm
Var bor Bengt Joacim?
Hur gammal är Bengt Joacim?
Bengt Joacim Alm är 44 år gammal och föddes den 16 mars 1982. Han fyller 45 år den 16 mars.
Har Bengt Joacim några bolagsengagemang?
Bengt Joacim har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Awesome Ventures AB . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Bengt Joacim några fordon?
Är Bengt Joacim gift?
Bengt Joacim är inte gift.
Vilket telefonnummer har Bengt Joacim?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Bengt Joacim.
Vilket stjärntecken har Bengt Joacim?
Bengt Joacim har stjärntecknet Fiskarna.
I vilken kommun är Bengt Joacim folkbokförd?
Bengt Joacim Alm är folkbokförd i Danderyd kommun.
Vilket län tillhör Bengt Joacim?
Bengt Joacim Alm tillhör Stockholm.
Vilken församling tillhör Bengt Joacim?
Bengt Joacim Alm tillhör Danderyds församling.