7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
7 744 013 inkomstuppgifter är uppdaterade - Lönekolla vem du vill
Personuppgifter
2026-07-01
Karl Axel Sebastian von Schoultz
Årsinkomst: Kolla Axels lön anonymt
Personnummer: 19910819-
Ålder: 34 år
Födelsedag: 19 augusti 1991
Juridiskt kön: Man
Namnsdag: 16 juni
Stjärntecken: Lejonet
Namnregistrering
Personnamn: Karl Axel Sebastian von Schoultz
Förnamn: Karl Axel Sebastian
Tilltalsnamn: Axel
Efternamn: von Schoultz
Mellannamn:
Folkbokföring
Adressändring: 2026-01-01
Gatuadress: Hälsingehöjden 9 lgh 1002
Våning & dörr: Entréplan, dörr 2 från vänster
Postnummer: 113 31
Postort: Stockholm
Distrikt: Stockholms Sankt Matteus
Församling: S:t Matteus församling (018007)
Kommun: Stockholm (0180)
Län: Stockholm (01)
Särskild Adress
Personen har ingen särskild adress registrerad.
Mer om Axel
Axel von Schoultz är en man på 34 år som bor på Hälsingehöjden 9 lgh 1002 i Stockholm. Axels bostad är en lägenhet med 3 rum på 101 kvm . Där har han bott i 181 dagar sedan han flyttade in den 1 januari 2026. Han har inte någon särskild adress registrerad. Läs mer om Axel
Informationen om Axel kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Karta & vägbeskrivning till Hälsingehöjden 9 lgh 1002
Registrerat på adressen
113 31 Stockholm
Personer
Telefonnummer
Uppgift saknas
Företag
Det finns inga företag registrerade på adressen enligt Bolagsverket och SCB.
Hundar på adressen
Inga privatägda hundar med chipnummer kan knytas till adressen.
anonymtHär skickas inte en kopia till omfrågad = Anonymt
Vem tjänar mest i Axel kommun?
Se de 25 personerna med högst lön i Axel hemkommun. Gå direkt till topplistan via länken nedan, eller beställ Ratsitkatalogen för att få tillgång till all lönedata i hela kommunen.
Axels bostad
Fakta om bostaden
Ägandeform: Bostadsrätt
Bostadstyp: Lägenhet
Antal rum: 3
Kökstyp: Standard kök
Boarea: 101 kvm
Bostadskategori: Vanlig bostadslägenhet
Byggår: 1929
Bolagsengagemang | 1 st
| Företagsnamn | Typ | Status | Befattning | Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll | Bokslut | Omsättning (MSEK) | Vinst (MSEK) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Befattning Styrelseledamot Kontrollerar Kontroll motsvarar det som hos Bolagsverket heter omfattning av kontroll 0 Bokslut Omsättning (MSEK) Vinst (MSEK) |
Aktiv |
Styrelseledamot | 0 |
Mer om Axel
Ålder
Födelsedag
Födelsedatum
Nästa jubileum
Ålder
34 år (och 316 dagar)
Födelsedag
19 augusti (en onsdag om 49 dagar)
Födelsedatum
1991-08-19 (en måndag för 12 735 dagar sedan)
Nästa jubileum
Fyller 40 år om 5 år och 49 dagar (en tisdag)
Axel von Schoultz är en man på 34 år som bor på Hälsingehöjden 9 lgh 1002 i Stockholm. Axels bostad är en lägenhet med 3 rum på 101 kvm . Där har han bott i 181 dagar sedan han flyttade in den 1 januari 2026. Han har inte någon särskild adress registrerad.
På Axels postnummer, 113 31, är medelinkomsten 635 863 kr per år och andelen personer med betalningsanmärkningar är 1,65 %. Vill du veta mer om inkomst och betalningsanmärkningar för Axel och hans grannar kan du köpa Ratsitkatalogen för Stockholm där Axel ingår. Axels lön och uppgift om eventuell betalningsanmärkning hittar du på sidan 76.
Axel bor tillsammans med Inez Theodora Maria van der Sande. Hon är en 31 årig kvinna som flyttade in den 1 januari 2026 och har bott där totalt 181 dagar. Han är gift med Inez Theodora Maria van der Sande .
På Axels nästa födelsedag fyller han 35 år. Den inträffar om 49 dagar. Hans nästa jubileum är när han fyller 40 år om 5 år och 49 dagar (en tisdag), och vill du gratulera honom på hans namnsdag infaller den om 350 dagar.
Namnet Axel är 'Nordisk ombildning av det bibliska namnet A´bsalon ’fadern är välgång’'.
Axel har 1 bolagsengagemang (
Bostadsrättsföreningen Valand 12
).
Under det senaste kvartalet så är de tre mest eftersökta Axel i Sverige Axel Berggren i Stockholm, Axel Conradi i Åkersberga och Axel Insulander i Österskär.
Informationen om Axel kommer från myndigheter, privata aktörer och egna insamlingar från Ratsit. Läs mer om datan här.
Vanliga frågor om Axel von Schoultz
Var bor Axel?
Hur gammal är Axel?
Axel von Schoultz är 34 år gammal och föddes den 19 augusti 1991. Han fyller 35 år den 19 augusti.
Har Axel några bolagsengagemang?
Axel har 1 bolagsengagemang och är engagerad i bland annat Bostadsrättsföreningen Valand 12 . Du hittar samtliga engagemang under avsnittet bolagsengagemang ovan.
Äger Axel några fordon?
Är Axel gift?
Axel är gift med Inez Theodora Maria van der Sande.
Vilket telefonnummer har Axel?
Vi har inget telefonnummer registrerat för Axel.
Vilket stjärntecken har Axel?
Axel har stjärntecknet Lejonet.
I vilken kommun är Axel folkbokförd?
Axel von Schoultz är folkbokförd i Stockholm kommun.
Vilket län tillhör Axel?
Axel von Schoultz tillhör Stockholm.
Vilken församling tillhör Axel?
Axel von Schoultz tillhör S:t Matteus församling.